730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Jak si usnadnit hledání bytu ke koupi? 3 super přínosné rady

31.5. 2017 David Majer

Warning: Illegal string offset 'id' in /data/web/virtuals/116824/virtual/www/domains/jak-prodat-v-praze-byt.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor/lib/shortcodes/shortcodes.php on line 138

Najít vysněnou nemovitost, to dá zabrat. Ty nejlepší nabídky se na trhu moc dlouho „neohřejí“ a mizí tak mnohým potenciálním zájemcům doslova „před nosem“. Už mockrát jsem toho byl svědkem – klient si vyhlédl byt, ale protože ho objevil až za dva týdny po zveřejnění inzerátu, nakonec se nedostal ani k prohlídce. Mezitím totiž došlo na sepsání rezervační smlouvy a poté k finálnímu prodeji. Potkala podobná situace i vás? Vyzkoušejte rady z tohoto článku a další pokusy o nalezení dopadnou mnohem lépe.

1. Jasně si určete, co chcete

Občas se setkávám s tím, že lidé vlastně pořádně nevědí, co chtějí. Mají neurčité představy o „pěkném prostorném bytě“, ale takové specifikaci vyhovuje v podstatě každý druhý. A pak se zbytečně probírají desítkami nabídek denně. Přitom mohou svůj čas a energii investovat efektivněji. Takže pokud i vy každý den projíždíte inzertní servery a spoléháte se na to, že vám „něco padne do oka“, zkuste přímočařejší přístup.

Sepište si na papír co nejdetailnější parametry ideální nemovitosti. Začněte od dispozic a výměry, věnujte se i orientaci oken, umístění v budově, požadavkům na stav (zda může být starší, nebo chcete už zrekonstruovaný) a vybavení. Až se postupně dostanete i k nárokům na nejbližší okolí a lokalitu celkově. Vyjasněte si také, jaké kompromisy jste ochotni udělat. Potřebujete tak nutně parkovací místo? Bude vám vadit dům bez výtahu? A co balkon? Důkladně si tohle všechno promyslete. Vždy několikrát zvažte, jak moc by vám případná absence něčeho zasahovala do bydlení. Někdy jsou ústupky na místě, jindy se nevyplatí riskovat případnou nespokojenost.

Jakmile budete 100% vědět, co hledáte, výběr se zúží a budete se v něm mnohem jednodušeji orientovat. Což s sebou přinese i možnost rychleji nacházet vhodné kandidáty na vaši novou nemovitost a pružněji reagovat.

2. Buďte i aktivní, poptávejte

Nečekejte, kde se co namane. Vydejte se svému vytouženému bytu „naproti“. Konkrétně to znamená, že budete poptávat. Spojte se s kvalitními realitními kancelářemi nebo vystavte poptávající inzerát. A nemusíte se omezit jen na standardní realitní portály.

Zkuste i sílu sociálních sítí nebo své přátele. Efekt „známý známého“ může také zafungovat. Elegantně se vám tak povede dostat třeba i k nemovitostem, které ještě nikde nefigurují, protože o záměru prodat jejich vlastníci teprve uvažují. Samozřejmě se nabízí i možnost akce přímo v upřednostňovaném místě. Vyvěste plakáty nebo rozdávejte letáčky v ulicích, které vás v tomto ohledu zajímají.

Hledáte byt ke koupi a nedaří se vám žádný najít - nebo ho vždy někdo koupí rychleji před vámi?

Získejte tipy na prodej bytů ještě dříve, než se objeví veřejně na realiních serverech.

3. Využijte ověřené zdroje s vysokou šancí na úspěch

Ne všemu, co vidíte na internetu nebo v inzerátech, se dá věřit. Proto si vždy pečlivě vybírejte pomocníky do této „honby za pokladem“ v podobě skvělého bytu. Jistotu férového jednání a pravosti nabídek získáte např. na mé webové stránce s příznačným názvem Hledá se byt. Využívám ji ke spojování prodávajících s kupujícími, a to s ohledem na to, aby se co nejvíce naplnily představy a požadavky obou stran.

Když si „u mě“ vytvoříte poptávku, budu na vás pamatovat pokaždé, co mě osloví klient s úmyslem prodat. V případě shody vás kontaktuji. A protože běžně trvá příprava bytu na prodej minimálně okolo 10 dní, dozvíte se o něm ve velkém předstihu, tedy než ho zařadím do inzerce. Budete tak mít velký náskok před případnými dalšími zájemci. Měsíčně se při své práci dostanu k desítkám potenciálních objektů na prodej, takže vaše šance budou se mnou o dost větší než při běžném postupu. A jak přesně spolupráce se mnou probíhá, když chcete koupit byt?

  • Pošlu vám e-mail i SMS: Jakmile budu mít v nabídce byt podobný vašemu zadání, zašlu vám e-mail s informacemi o bytě, domě, jeho stavu, fotografie a prodejní cenu. Zároveň vás upozorním i přes SMS, aby vám nic neuniklo.
  • Předám vám detailní informace: Dozvíte se ode mě všechny zásadní údaje i o motivu prodávajícího. Přiblížím vám všechny vlastnosti nemovitosti a sdělím vám i svůj upřímný názor. K bytu tak dostanete popis, který na realitních serverech rozhodně nenajdete.
  • Pomůžu vám s rychlou rezervací: Jestli to bude to pravé a budete mít velký zájem, udělám vše pro to, aby vám byt neutekl. Pošlu vám třeba rezervační smlouvu ještě před prohlídkou, ať poté neztrácíte čas papírováním a máte jistotu, že vše klapne.

Zaujala vás možnost koupě bytu s mou pomocí? Tak se hned teď podívejte na www.hledasebyt.cz, možná už mám vaši vytouženou nemovitost v záloze.

Jak si usnadnit hledání bytu ke koupi? 3 super přínosné rady
4.8 (95.56%) 18 hodnocení

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2018, celkově se umístil na 9. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Váše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.