730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Když se prodej nedaří, nevěste hlavu

Rozhodli jste se pro prodej bez realitky a postupně jste nabyli pocitu, že to nikam nevede? Týdny ubíhají, ale na byt se ozvalo minimum zájemců? Pozorujete, jak z inzertních serverů mizí ostatní nabídky, a začínáte být z celkového vývoje nervózní?

Pak je třeba zjistit, co za tím je. Se 100% jistotou vám mohu říci, že se někde stala chyba, která maří váš záměr. Zcela zdarma vám pomůžu tento nedostatek odhalit a také vám poradím, jak ho napravit. Každý prodej jde totiž dotáhnout do úspěšného konce, i když na startu trochu „zavrávoral“.

Chci se zdarma poradit se specialistou a konečně prodat

Přehrejte si video a zjistěte, jakých chyb se možná "právě" dopouštíte při prodeji svého bytu.

Pozor na 6 nejčastějších chyb při prodeji bez realitky

Za svou kariéru jsem potkal již spoustu klientů, kteří prodávali bez realitní kanceláře. A i když se nacházeli v odlišných situacích, přeci jen jsem po nějaké době vysledoval, že mají něco společné. Chyby, kterých se dopustili. Ty nejobvyklejší z nich uvádím níže. Možná díky nim i sami a bez mé přímé pomoci zjistíte, proč vám prodej bytu v Praze bez realitky dosud neklapl.

Nevhodně nastavená cena

Moc nízká i moc vysoká, obojí je problém, který vás buď zbytečně připraví o peníze, nebo prodej prodlouží na neúměrně dlouhou dobu.

Nepromyšlená a odbytá prezentace

Nestačí jen udělat pár fotek na mobilní telefon a věřit, že si případný zájemce domyslí a představí, jak je vaše nemovitost úžasná. Musíte mu to dát jasně najevo, a to pečlivě připraveným bytem, kde se každý bude cítit hned „jako doma“.

Nulová či špatná propagace

Je potřeba jít potenciálním kupcům naproti, aby vaše nabídka mezi kvantem dalších nezapadla, ale naopak vynikla. K tomu lze využít řadu způsobů, od placeného zvýrazňování inzerátů až po plachty umístěné v oknech či letáčky ve schránkách.

Prohlídky bez „tahu na branku“

Při setkání se zájemcem byste měli zapůsobit. Prodává i dobrý dojem a jasné vyzdvihnutí všech kvalit a výhod, které váš byt nabízí. Na druhé straně ale nechte stranou emoce, příliš subjektivní chvála udělá spíše opačnou službu.

Chybně vytvořený inzerát s nedostatkem informací

Důvěryhodný a lákavý inzerát obsahuje krásné fotky a všechny důležité údaje, které souvisejí s tím, jak se v daném bytě nebo lokalitě bydlí. Text by měl ve čtenáři vyvolat dojem, že už to tam důvěrně zná. A že se mu to líbí.

Nevyhodnocování a neměření zájmu

Návštěvnost vaši inzerce a reakcí na inzerát je třeba měřit a správně vyhodnotit. Zjistíte tak, kolik lidí se na váš byt dívá a kolik jich reaguje telefonicky nebo emailem. Jen tak můžete uhlídat správnou prodejní cenu bytu.

Nechte si poradit od realitního experta – jak na to?

Prodej bytu bez realitky

Domníváte se nyní, že vaše snaha o prodej bytu bez provize ztroskotala na jedné z výše uvedených chyb? Nebo si pořád nejste jisti? Kontaktujte mě a společně se na to podíváme. Postup je velmi jednoduchý a zabere vám ani ne minutu.

  • 1
    Klikněte na tlačítko „Zjistit, co brzdí prodej mého bytu“.
  • 2
    V jednoduchém formuláři vyplňte požadované údaje.
  • 3
    Odešlete k posouzení.
Zdarma zjistit, co brzdí prodej mého bytu

Prodáváte nemovitost a nedaří se vám to?

Vyplňte nezávazný formulář, vložte odkaz na vaši inzerci a získejte zdarma kontrolu vaši inzerce společně s návrhem strategie pro úspěšný prodej.

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

Co obvykle nejvíce rozhoduje při prodeji bytu

Prodej bytů bez realitky je téma, kterým se jako realitní makléř dlouhodobě zabývám, a to skrze příběhy mých klientů. Mnohým z nich totiž po čase došlo k tomu, že už nechtějí žádné další starosti. A tak se na mě obrátili, abych jim kompletně pomohl s prodejem.

Rád bych vám na tomto místě předal trochu z mých zkušeností a znalostí, abyste dokázali s prodejem pohnout a přestali „přešlapovat na místě“. Níže vám proto nastíním, které 3 „věci“ obvykle rozhodují úplně nejvíc.

Prodej bytu Praha

Cena

Částka, kterou za svou nemovitost požadujete, je alfou a omegou prodeje. Je samozřejmě v pořádku chtít vytěžit co nejvíce peněz, ale tomu musí plně odpovídat vlastnosti bytu. Když nebudou, zájemci se nenajdou. A nevhodné je i opačné uvažování – nabízet příliš levně s vidinou bleskového úspěchu.

Protože nízká cena vyvolává pochybnosti. Netřeba ani připomínat, že kvůli ní pak také proděláte. Než do inzerátu napíšete konkrétní cifru, mělo by proběhnout důkladné zvážení všech objektivních kladů a záporů i situace na trhu ve vaší lokalitě, srovnání se stejnými byty a spousta dalších kroků.

Udělat kvalitní odhad ceny znamená získat jistotu, že prodáte ve velmi krátké době a co nejvýhodněji.

Prezentace a správný postup při prodeji bytu

Prezentace

Pečlivě upravená a do všech detailů „vyladěná“ nemovitost láká mnohem více než běžně vypadající byt vyfocený a předváděný při standardním chodu domácnosti. Jestliže si dáte záležet a provedete home staging, prodáte rychleji a za vyšší cenu. A vůbec nejde o to ošálit zájemce nějakým uměle vytvořeným „pozlátkem“, to rozhodně ne.

Podstatou přípravy je vyzdvihnout krásu daného bytu a využít jeho potenciál na maximum. Ať už jde o kvalitu fotek pro inzerát, ideální rozmístění nábytku a doplňků či barevné ladění odrážející aktuální trendy bytového designu, všechny tyto zdánlivé maličkosti rozhodují – v otázce peněz o desítkách tisíc.

Databáze realitní kanceláře a porada s realitními makléři

Prodejní schopnosti

Každý, kdo se rozhodl pro prodej bez realitní kanceláře, by měl pamatovat i na to, že vložením inzerátu na internet nic nekončí. Naopak, všechno teprve začne. A prim v tomto ohledu rozhodně hrají schůzky se zájemci. Při prohlídkách bytu se „láme chleba“. Jde nejen o dobrý dojem, ale o celkové jednání.

Musíte vědět, jak postupovat při ukazování jednotlivých místností, jak adekvátně reagovat na položené dotazy, jak vzbudit důvěru... Těchto „jak“ existuje opravdu hodně, komplexně se jedná o umění prodeje. Kupec musí mít jistotu, že za vynaložené finanční prostředky získá to nejlepší.

A vy ho o tom musíte přesvědčit. Byt se nikdy neprodá sám, i když spadá do kategorie dokonalých nemovitostí.

Chci zdarma poradit s prodejem

UKÁZKA POSLEDNÍCH ČLÁNKŮ Z BLOGU

3 důležité rady, které vám pomohou prodat byt s věcným břemenem na dožití

Když se chystáte pustit do prodeje nemovitosti zatížené věcným břemenem, měli byste počítat s tím, že cesta do…

Celý článek
zamítnutí návrhu na vklad do katastru nemovitostí

Znáte nejčastější důvody, kdy dojde na zamítnutí návrhu na vklad do katastru nemovitostí?

Zápis do katastru patří mezi nejočekávanější kroky prodeje či koupě nemovitosti – transakce a s ní spojené…

Celý článek
Jak pronajmout byt

Vyplatí se vám pronajímat byt zařízený či nezařízený? Poznejte 3+3 výhody a nevýhody obou možností

Než začnete nemovitost nabízet k pronájmu, budete se muset mimo jiného rozhodnout, jestli ji poskytnete s vybavením, nebo…

Celý článek