[Případová studie] Dva prodeje, které přinesly třetí aneb jaká je nejlepší strategie pro mé klienty i mě samotného?

28.10. 2020 (Aktualizováno: 1.3. 2021)David Majer

Opakovaně se přesvědčuji, že kvalita pokaždé nese to nejsladší ovoce. Když děláte věci pořádně a naplno, máte výsledky a dobrý pocit. A s vámi i vaši klienti. S nimi posléze zase vy, je to zkrátka začarovaný kruh. Ale velmi příjemně začarovaný.

Stalo se mi tohle: prodával jsem dva byty a kupující jednoho z nich se posléze stal mým klientem (resp. klientkou). Bez jakékoliv iniciativy z mé strany.

Pouze jsem postupoval tak, jak jsem zvyklý = maximálně hájit zájmy toho, koho zastupuji, a získat pro něj to, co potřebuje. Pro mě samozřejmost a zajeté koleje, které jako makléř neopouštím už roky.

O tomto přístupu jsem na svém realitním blogu psal už nesčetněkrát. Tentokrát zanechal dojem i u „protistrany“, ačkoliv z ryze obchodního hlediska jsem pro ni představoval jakousi překážku, protože jsem hájil stanovenou cenu a prodávajícím nedoporučil snížení ani přes naléhání zájemců. To už ale předbíhám.

Tak jako tak byla tato zkušenost jedna z nejzajímavějších v minulém roce, a proto se o ni s vámi podělím ve formě další příběhové případové studie.

Dvojprodej kvůli následnému financování nového bydlení

I když pokaždé cítím velkou zodpovědnost, u tohoto případu byly tyto pocity o poznání intenzivnější. Obrátili se na mě manželé, kteří vlastnili dva byty a chtěli je prodat, aby si ze získaných peněz mohli koupit jeden větší.

Musel jsem se zaměřit na dva stěžejní aspekty:

1. Splnit požadavky ohledně ceny = pomoct jim v rámci hlavního přání, tedy získat dostatek financí na pořízení větší nemovitosti.

2. I při udržení prodejní ceny uhlídat časovou náročnost prodeje = nemohl jsem si dovolit několikaměsíční hledání kupce.

Konkrétně to znamenalo, že bude nutné příhodně pracovat se statistikami a projevovaným zájmem. Neunáhlit se, ale zároveň nepromarnit dobrou šanci.

Byt č. 1: ulice Strážní, Žižkov

Prvním ze zmíněných bytů bylo pěkné 3+kk po kompletní rekonstrukci (2019) neboli komfort v oblíbené lokalitě Žižkova.

Přestože interiéry vypadaly dobře, protože zrekonstruovaný byt dosud nikdo neobýval, věděl jsem, že u tohoto druhu nemovitosti v dané cenové relaci potřebujeme zapůsobit. Ukázat ji v celé její kráse a potenciálu, dotknout se emocí, vyvolat touhu.

Proto jsem nemohl nechat nafotit jen holé zdi, ale doporučil jsem velký home staging, který dobré přetvořily na skvělé a neodolatelné. Jak vždy tvrdím: vyšperkovaná prezentace je půl úspěchu.

Prezentace bytu při prodeji
Realizace prodeje proběhla přesně podle domluvených kritérií. Spolupráce byla na profesionální úrovni. Tímto bych rád poděkoval. Bez problémů bych s panem Majerem spolupracoval znovu.
Jan Vodicka
Jan Vodicka
20:21 22 Oct 20
Velice hezké fotografie, které odrážejí skutečný stav nemovitosti a přitom podtrhnou její silné stránky. Díky této prezentaci je výběr jednotky jednodušší a především atraktivní pro zájemce. Doporučuji
Sam Sung
Sam Sung
10:55 20 Jan 21
Na práci Davida Majera oceňuji jeho profesionalitu, spolehlivost a dochvilnost. Vždy reagoval na naše e-maily či telefonáty. Nejvíce si cením toho, že nám vždy pomohl najít dobrého klienta/nájemce.
Miloš Brunclík
Miloš Brunclík
09:25 22 Oct 20
Oceňuji rychlou reakci, dodržení termínu pro vypracování odhadu nemovitosti pro účely dědického řízení. Co mě opravdu milé překvapilo je velice kreativní a milý způsob textace SMS zpráv a emailu, kterým vás pan Majer udržuje perfektně informovaneho o tom, co se děje teď a co vás kdy čeká.
Bára Holečková
Bára Holečková
08:00 18 Apr 21
Profesionální přístup, zajímavý blog vysvětlující záludnosti realitního trhu. Kdybych prodával nemovitost, měl bych pocit, že zde prodám za férovou cenu.
Jan Jelínek
Jan Jelínek
21:52 23 Apr 21
Děkuji panu Majerovi za profesionální servis při nákupu bytu. Rychlost,spolehlivost a dodržení všech termínů. Daniel Růžička UNGELT INVEST s.r.o.
Daniel Růžička
Daniel Růžička
13:25 13 Apr 21
Děkuji za rychle a solidní jednání
bender zadunajskij
bender zadunajskij
08:02 22 Feb 21
S panem Majerem jsem prodával svůj byt v Praze 9 koncem roku 2019. S jeho službami jsem byl maximálně spokojený. Všechny kroky byly vedeny profesionálně, komunikace bezproblémová, prodejní cena v souladu s prvotním odhadem.TF
Tomáš Fichtner
Tomáš Fichtner
13:07 13 Apr 21
Velice oceňujeme profesionální komunikaci a zároveň osobní a lidský přístup. Můžeme jen doporučit!
Jaroslav Raiser
Jaroslav Raiser
12:47 01 Apr 21
Realitní makléř David Majer je vysoce kvalifikovaný, zkušený odborník. Ve své profesi pracuje s velikými úspěchy už řadu let.Já sám mám s jeho prací osobní vysoce kladné zkušenosti při prodeji bytu a mohu jen a jen ostatním klientům realitního makléře pana Davida Majera doporučit.
L V
L V
10:41 28 Mar 21
Dovolím se s Vámi podělit o svoji zkušenost, před nedávnem jsem hledala někoho, kdo by mi vyhotovil odhad ceny u děděné nemovitosti. Při hledání na internetu jsem narazila na stránky realitního makléře Davida Majera ze společnosti REMAX, který tuto službu nabízí on-line. Byla jsem příjemně... překvapena rychlostí, kvalitou i cenou zpracování. Stačilo prakticky pár kliknutí, zodpovězení několika málo dotazů a odhad ceny byl na světě. Pana Majera hodnotím jako profesionála na svém místě, vyniká přehledem na realitním trhu a pracuje rychle a efektivně.číst dál
dana moravova
dana moravova
11:48 06 Apr 21
Posudek nemovitosti k dědickému řízení byl vypracován promptně a seriózně.
Jiří Janáček
Jiří Janáček
07:34 29 Mar 21
Využil jsem služeb pana Davida Majera při stanovení odhadu ceny bytu v rámci dědického řízení. Vše bylo zpracováno rychle a na vysoké odborné úrovni. Rád také čtu články na jeho blogu, které mi jako pronajímateli pomáhají v orientaci na trhu nemovitostí. Služby pana Majera mohu jen doporučit.
Vlastimil Urbánek
Vlastimil Urbánek
11:38 29 Mar 21
David Majer je velmi příjemný mladý muž na svém místě. Nic není problém, výborná komunikace, rychlost, důvěra. Vřele doporučuji.
Hedvika Cervinkova
Hedvika Cervinkova
20:53 23 Feb 21
Pan David Majer z realitní kanceláře REMAX mě byl doporučen jako vstřícný a spolehlivý realitní makléř a musím potvrdit, že s tím mohu jedině souhlasit. Zpracoval pro mne odhad bytu v Praze a tří nemovitostí v jižních Čechách, které jsem potřeboval pro pozůstalostní řízení po manželce a to velmi... pohotově, profesionálně a k mé naprosté spokojenosti. Proto mohu jeho služby jedině doporučit.V.Šťastnýčíst dál
Václav Šťastny
Václav Šťastny
18:14 12 Mar 21
S přístupem realitního specialisty pana Davida Majera jsem byl maximálně spokojen. Je to ve svém oboru dokonalý profesionál, jehož servisu zcela určitě opět příště využiji. Se zájmem sleduji také jeho pravidelné příspěvky na jeho webových stránkách. Zcela jednoznačně doporučuji využití služeb,... které pan Majer nabízí.číst dál
Jan Vosmanský
Jan Vosmanský
09:59 03 Apr 21
Velmi proptní reakce. Korektní a profesionální jednání.
David Novak
David Novak
09:51 26 Apr 21
Pan Majer mi vypracoval dva odhady pro dědické řízení. Práci jsem zadávala v pátek večer a k mému překvapení bylo vše hotové už v neděli. Tak rychlou práci jsem opravdu nečekala. Oceňuji rychlé a slušné jednání, ochotu i spolehlivost.
Zuzana Ptáčková
Zuzana Ptáčková
06:58 29 Mar 21
Super jednání.
Patrik Walter
Patrik Walter
18:15 04 Apr 21
Pan David Majer zpracoval odhad nemovitosti pro notáře v rámci pozůstalostní řízení v rozumném termínu a za přijatelnou cenu. Úroveň komunikace lze hodnotit jako výbornou. Vše bylo vyřízeno jednoduše a rychle. Mohu služby pana Majera v tomto ohledu doporučit.
Pavel Ratislav
Pavel Ratislav
09:01 17 Mar 21
Absolutně profesionální přístup. Bez stresu, rychlá, přesná akce. Děkuju
Pavlína Kuřátková
Pavlína Kuřátková
11:26 12 Oct 20
Doporučuji
Pavel Dubovsky
Pavel Dubovsky
08:46 10 Apr 21
V roce 2018 jsem v rámci dědického řízení použil vaše ocenění garáže!Toto ocenění proběhlo velice rychle a spolehlivě. Mohu proto jenom doporučit vaše služby i dalším klientům!S pozdravem Petr Kortan
petr Kortan
petr Kortan
19:07 28 Mar 21
Na pana Davida Majera jsem se obrátila s prosbou o vypracování odhadu ceny nemovitosti pro dědické řízení. S jeho službami jsem byla velmi spokojena, požadovaný odhad byl vyhotoven velmi rychle a na vysoké odborné úrovni. Vysoce profesionální služby pana Majera mohu jen doporučit.
Barbora Mašková
Barbora Mašková
15:09 03 Apr 21
David was a pleasure to have as our agent. He never left any questions unanswered and always responded promptly. I would highly recommend him over any agents as you will save time as well as receive top quality service. He was able to rent out our apartment very quickly and able to close all the... gaps related to administration and legal aspects between the new tenants very effectively.číst dál
Zuzana Tovarova
Zuzana Tovarova
18:38 18 Jan 21
Profesionálí přístup a rychlá reakce. Využil jsem možnost bezplatného vypracování odhadu vlastní nemovitosti. Mohu doporučit.
Radim Pecho
Radim Pecho
11:47 11 Apr 21
Jsem velmi spokojen s celým procesem prodeje domu, který jsme uskutečnili s vysoce profesionální pomocí pana Majera a jeho spolupracovníků, kteří nám vytvořili velmi pěknou prezentaci domu. V průběhu naší spolupráce se mi s panem Majerem velmi příjemně komunikovalo, vždy se choval taktně, svým... informovaným a zároveň lidsky citlivým přístupem pomáhal klidnému průběhu jednání. Vřele doporučuji využít jeho služeb.číst dál
Pavel Viktora
Pavel Viktora
11:21 17 Oct 20
Na realitního makléře pana Davida Majera jsem se obrátila s prosbou o vypracování odhadu ceny bytu před zamýšleným prodejem. Požadovaný odhad byl vyhotoven rychle a na odborné úrovni. Sleduji rovněž profesionální příspěvky na jeho blogu, které pomáhají v orientaci na trhu nemovitostí. Služby pana... Majera doporučuji.číst dál
Jana Teichmanová
Jana Teichmanová
08:31 06 Apr 21
Nejsem odborník abych tuto věc mohl adekvátně ohodnotit.Přístup byl slušný.
Josef Kopecky
Josef Kopecky
10:11 12 Mar 21
S prací pana Davida Majera jsem byla naprosto spokojena. Jeho přístup je vysoko profesionální a lidský zároveň. Jeho služby vřele doporučuji.
Katarína Valešová
Katarína Valešová
09:55 05 Apr 21
Pan Majer svým profesionálním přístupem a rychlým jednáním přispěl k mé spokojenosti. Určitě doporučuji.
Adam Kekrt
Adam Kekrt
12:17 06 Mar 21
Kvalita odvedené práce, způsob zpracování, úroveň komunikace i vypovídající hodnota odhadu jednoznačně vypovídá o profesionálním přístupu. Mohu jednoznačně doporučit a děkuji!!!
Josef Ondrušík
Josef Ondrušík
17:12 28 Feb 20
V nedávné době jsem využila služby realitního makléře p. Davida Majera při prodeji bytu v Praze.Jeho přístup k poměrně složité situaci byl skvělý. Jedná férově, lidsky a je na něj vždy spolehnutí.Přeji mu i nadále mnoho úspěchů a trpělivosti jako doposud. Všem mohu jen doporučit 🙂..
Pavla Žídková
Pavla Žídková
17:11 21 Feb 21
Vstřícné jednání, rychlá a srozumitelná komunikace, komplexní informace o veškerých možnostech poskytovaných služeb
Vladimir Vesely
Vladimir Vesely
08:49 10 Apr 21
S panem Majerem byla radost spolupracovat. Ve velmi krátkém čase domluvil mnoho prohlídek a byt se prodal za velmi dobrou cenu. Příjemné vystupování, rychlá reakce, profesionální přístup.
Tomáš Kapar
Tomáš Kapar
05:54 25 Oct 20
Jsem velice spokojen, potřeboval jsme rychle prodat dost zdevastovány byt z dědictví. Pan Majer bleskově zabezpečil vyklizeni bytu a připravil home staging, co celou vec znacne zjednodušilo a urychlilo. Vřele doporučuji
Bobo Mihok
Bobo Mihok
12:01 22 Feb 21
V loňském roce jsem našla na internetu kontakt na on-line odhad nemovitosti, který nabízel na svých stránkách realitní makléř pan David Majer. Protože jsme se chystali prodat rodinný dům, využila jsem tuto možnost. To byl začátek naší spolupráce a následně rychlého a úspěšného prodeje. Pan Majer... je profesionál ve všech směrech. S jeho prací jsme byli velmi spokojeni. Děkujeme a doporučujeme.číst dál
Eva Kypsonová
Eva Kypsonová
13:09 22 Oct 20
Využila jsem služeb realitního makléře pana Davida Majera z Remax Alfa v Praze. Spolupráce byla, rychlá a efektivní bez zbytečného průtahu. Zároven jsem vždy a rychle dostala odpověď na všechny mé dotazy a obavy z prodeje bytu. Uzavřela jsem smlouvu o výhradním zastupování pro prodej bytu. Za pár... dní se nafotil byt, předala klíče k prohlídce. Následovaly prohlídky o kterých jsem byla vždy předem informována. Za 3 týdny se našel ten správný kupec a sním i dobrá zpráva pan Majer ještě dokázal zvýšit cenu bytu o 3,5 % .Zároveň jsem využila služeb advokátní úschovny se kterou pan Majer spolupracuje už léta. Kdybych prodávala znova určitě bych se nebála využít znovu spolupráce s panem Davidem Majerem. Je slušný, férový a rychlý. A zároveň tímto velmi děkuji za spolupráci.číst dál
Kristyna Salvova
Kristyna Salvova
12:15 20 Jan 21
Jsem naprosto spokojený se službami pana Davida Majera.Doporučuji všem ostatním ke spolupráci.
Jiří Dejmek
Jiří Dejmek
15:55 12 Mar 21
Very quick to respond and answered all my questions promptly.
Karen Cryer
Karen Cryer
08:30 05 Apr 21
Makléře Davida Majera můžu jen doporučit. Před několika lety jsme s manželem kupovali byt, který nám prodával pan Majer. V nedávné době jsme se rozhodli, že byt prodáme. Obrátili jsme se proto opět na pana Majera. Byt se prodal za určenou cenu, rychle a bez problému. Oceňuji profesionální přístup,... příjemné vystupování a komunikaci. Děkujeme a přejeme hodně úspěchu.číst dál
Erika
Erika
17:35 11 Apr 21
Bylo splněno vše, co se domluvilo a to ve velmi krátkém čase.
Jitka Sap
Jitka Sap
05:44 29 Mar 21
Situace při prodeji mého pražského bytu byla mimořádně obtížná nejen proto, že šlo o prodej nemovitosti v jiné zemi, než ve které žiji, ale i vzhledem ke komplikacím, ke kterym došlo v právě propuklé pandemické krizi. Pan Majer vyřešil všechny problémy se sebevědomím, s úsměvem a bravurním klidem,... a po celou dobu jsem k němu měla naprostou důvěru. Zůstával se mnou celou dobu ve spojení, reagoval okamžitě na každý můj dotaz nebo prosbu. Vyzvedl moji zahraniční zásilku, která došla do úschpvny mimo Prahu. Zachoval klid v každé stresové situaci. Jsem mu nesmírně vděčná za relativně hladký průběh jinak velmi komplikovaného prodeje, i za to, že dnes bydlím ve vlastním domě v Irsku. Markétačíst dál
Numinous20111
Numinous20111
14:50 13 Oct 20
Se službami tohoto realitního makléře jsem byla plně spokojena. Jeho web je jasný a přehledný, odhad nemovitosti byl dodán v dobrém termínu a za dobrou cenu. Komunikace byla bezproblémová. Mohu doporučit.
Helena Kazmarová
Helena Kazmarová
18:57 07 Apr 21
Super rychlé informace, vysoká profesionalita pana Davida Majera.
Alena Vaňková
Alena Vaňková
13:37 08 Apr 21
Pana Majera vřele vřele doporučuji. Prodal velmi rychle můj byt na Praze 9. Velmi oceňují jeho důvěryhodnost, profesionalitu, systematičnost a bezproblémový průchod celého procesu prodeje.
Slavomír Černý
Slavomír Černý
19:37 23 Oct 20
Pana, Davida Majera mohu jen doporučit. Je to člověk na svém místě. Úžasná komunikace a profesionální přístup. Prodal mi nemovitost za týden. Ještě jednou Vám děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.
Mirek Tesař
Mirek Tesař
16:34 20 Feb 21
Profesionalita, rychlost
Jana Mazáčková
Jana Mazáčková
15:42 11 Apr 21
Profesionální přístup.
iris iris
iris iris
09:03 29 Mar 21
Vstricny a profesionalni pristup. Odhad ceny nemovitosti vypracovan rychle a bez problemu. Rada se na pana maklere znovu obratim.
Barbora Zetkova
Barbora Zetkova
10:32 03 Apr 21
Doporučuji
Vlasta Alexanderová
Vlasta Alexanderová
09:03 04 Apr 21
Profesionalita a skvely pristup p. Majera nam pri predaji bytu velmi pomohol ! Všetko nám s manželom vysvetlil, predaj prebehol hladko a rychlo. Ak by som v buducnosti planovala kupu alebo predaj tak sa určite obratim jedine na p. Majera
Lucia Marková
Lucia Marková
17:33 21 Feb 21
S prodejem bytu jsem byla velmi spokojená. Pan Majer je člověkem na svém místě. Je vidět, že svému povolání rozumí a ví, jak se zachovat v různých situacích.
Šárka Chrdlová
Šárka Chrdlová
12:15 13 Oct 20
Vše bylo rychle a v pořádku, doporučuji.
Jaroslav Svejda
Jaroslav Svejda
14:50 07 Apr 21
Po všech stránkách profesionální přístup.
Petr Chalupský
Petr Chalupský
11:20 03 Apr 21
Pan Majer je profik ve svem oboru, byt prodal rychle a komunikace s nim byla skvela.
Lubomír Treskoň
Lubomír Treskoň
16:24 27 Mar 21
A very good broker with a professional background. Friendly, quick to act and very accommodating. - I have had very good experiences with David and can only recommend him!
Paolo Cafaggi
Paolo Cafaggi
15:36 22 Oct 20
Se službami poskytnutými panem Majerem (i jeho spolupracovníky) jsem byl vždy spokojen, a to při koupi bytu i jeho následném pronájmu. Vše vždy probíhalo promptně a bez problémů.
Jiří Blanda
Jiří Blanda
09:19 22 Oct 20
Oceňuji vstřícné a ochotné jednání pana Majera a hlavně rychlost prodeje mé nemovitosti. Mohu jen doporučit. J. MaiselováPřed časem jsem se opět obrátila na p. Majera a požádala ho o radu při prodeji bytu.Chtěla bych mu poděkovat za jeho ochotu a vyčerpávající informace, které mi poskytl.Všem... doporučuji bez obav se na něj obrátitpři prodeji nemovitosti i s jakýmkoliv dotazem. Spolupráce s ním je vždy na výbornou. J. Maiselováčíst dál
Jaroslava M
Jaroslava M
10:42 19 Apr 21
Pan David Majer je naprostý profesionál, kterého bych přála každému kdo prodává nebo kupuje byt. Stačilo pouze jedno setkání a vše ostatní zařídil dle mých požadavků bez mé přítomnosti. Z jeho jednání jsem byla nadšená.
Romana Reimová
Romana Reimová
13:42 22 Oct 20
Pana Majera můžu jen doporučit. Dobrá komunikace, rychlost a vstřícnost.
Milan Škárka
Milan Škárka
10:06 30 Mar 21
Na pana Davida Majera jsem se obrátila ohledně odhadu nemovitosti,který jsem potřebovala pro notáře kvůli dědickému řízení.S ochotou a rychlostí se,kterou pan Majer odhad vypracoval jsem byla nadmíru spokojena.
Eva Čejpová
Eva Čejpová
11:12 07 Apr 21
Pán Majer je velky profesionál ve svém oboru. Odhad udělal na základě dlouholetých zkušeností perfektně.
Julius Fabula
Julius Fabula
17:24 03 Apr 21
Maximální spokojenost.
František Šimek
František Šimek
14:03 06 Apr 21
Dobrý den, pane Majere, děkuji za odhad,který byl vyhotoven v krátké době a tím pádem se neprodlužovalo dědické řízení. Černý F.
Filip Černý
Filip Černý
22:08 25 Feb 20
David Majer nám pomohl prodat ve velmi krátké době dva menší byty. Veškeré jeho služby byly vrcholně profesionální, zároveň byla celá naše spolupráce maximálně příjemná i po lidské stránce. Skutečnost, že jsme využili jeho služeb se nám ve výsledku vyplatila i z hlediska finančního - i po odečtení... provize za prodej byl výnos z prodeje vyšší, než jsme na počátku celého procesu doufali. V přímém srovnání se zkušeností s několika dalšími realitními makléři byla spolupráce s panem Majerem jako z říše snů, v tom nejlepším slova smyslu.číst dál
Filip Láb
Filip Láb
16:07 22 Oct 20
Sluzby pana Majera muzeme s rodinou doporucit.Profesionalni,rychla komunikace,mile chovani,ochota...same plusy. Byly jsme spokojene a doporucujeme dale.
Šárka Matyšková
Šárka Matyšková
18:19 30 Mar 21

Ve spolupráci s interiérovým designérem jsme místnosti zařídili nábytkem a doplňky a byt získal moderní šmrnc. Věděl jsem, jakou skupinu zájemců chci oslovit, a podle toho konal. Pečlivě a detailně.

Designérské práce 12 000 Kč
Doprava nábytku2 000 Kč
Montáž nábytku2 500 Kč
Měsíční pronájem nábytku7 000 Kč
Odvoz nábytku2 000 Kč

* Jelikož této strategii na 100 % věřím a považuji ji za klíčový prvek prodeje, přispívám svým klientům 5 000 Kč.

Sleva se nekonala

Prodejní ceny, kterou jsem navrhl majiteli se podařilo dosáhnout do dvou týdnů a třech prohlídek.

Zájemci zkoušeli vyjednávat o ceně, chtěli ji snížit (o cca 150 až 200 tisíc korun). Avšak s ohledem na vývoj obchodu a můj závazek vůči klientům jsem byl neoblomný. Žádný faktický důvod pro slevu navíc neexistoval, proto jsem s cenou odmítal hnout a vedl jednání tímto směrem.

Tato fáze není nikdy jednoduchá, ale dopadla výborně a přesně dle mých odhadů. Byt nakonec koupila zájemkyně, která mě poté ihned požádala o pomoc se svým prodejem. K tomu se ale teprve dostaneme.

Inzerci bytu v ulici Strážní si můžete prohlédnout zde

Byt č. 2: ulice Rejskova, Vinohrady

V tomto bytě manželé bydleli. Šlo o hezké 2kk na Vinohradech, blízko parků a zeleně. Byl po částečné rekonstrukci (2014).

Startovní pozice byla velmi dobrá. Klasická cihlová zástavba táhne, patří mezi nejvyhledávanější. Přesto jsem se na této zdánlivé jednoduchosti nechtěl svézt. Provedl jsem odhad ceny a návrh překvapil i majitele. Mysleli si, že budeme prodávat za méně.

Zde jsme k přípravě interiérů na focení využili stávající nábytek, stačilo ho jen vhodně naaranžovat. Nevěřili byste, co udělá i pouhé posunutí stolu nebo jiné umístění stojací lampy. Na detailech zkrátka záleží.

Z obývaného bytu musí sálat teplo domova, zároveň by neměl přehnaně vnucovat konkrétní styl nebo způsob zabydlení. Proto je vždy třeba uklidit, správně vyzdvihnout či upozadit doplňky a další výbavu. A také vytipovat ideální podmínky na focení, především v otázce přísunu přirozeného světla přes okna.

Provedli jsme tedy bezplatný foto staging.

Prezentace bytu při prodeji
Prezentace bytu při prodeji

Opět žádná sleva

I tento byt se prodal za inzerovanou cenu. Prodejní cenu jsem navrhl já, majitelé byli s její výši překvapeni, mysleli si, že bude nižší. Tento byt se prodal po 58 dnech a 16 prohlídkách.

Stejně jako u bytu ve Strážní ulici, i u tohoto tlačili zájemci na slevu. Byl jsem ale přesvědčený, že snížení není „na pořadu dne“.

Jistotu mi dával jak stav na realitním trhu, tak má vlastní statistika (v kombinaci s bohatými zkušenostmi). Počty zhlédnutí inzerátu a reakcí ukazovaly obrovský zájem. Uskutečnil jsem 16 prohlídek a rezervační smlouvu jsme podepisovali po 58 dnech od spuštění inzerce.

Inzerci bytu v ulici Rejskova si můžete prohlédnout zde

Spokojenost na všech stranách

Oba prodeje dopadly přesně tak, jak měly. Manželé, které jsem zastupoval, mohli spokojeně vybírat nový domov. A dokonce při následné koupi využili služeb našeho právníka, protože předtím odvedl špičkovou práci.

Jsem moc rád, když se to takhle sejde a vidím, že mé know-how postavené na nekompromisní důslednosti a kvalitě funguje. Ostatně, poslechněte si, co o mně klienti řekli, jak hodnotí spolupráci se mnou:

David Majer nám pomohl prodat ve velmi krátké době dva menší byty. Veškeré jeho služby byly vrcholně profesionální, zároveň byla celá naše spolupráce maximálně příjemná i po lidské stránce. Skutečnost, že jsme využili jeho služeb se nám ve výsledku vyplatila i z hlediska finančního - i po odečtení provize za prodej byl výnos z prodeje vyšší, než jsme na počátku celého procesu doufali. V přímém srovnání se zkušeností s několika dalšími realitními makléři byla spolupráce s panem Majerem jako z říše snů, v tom nejlepším slova smyslu.
Filip Láb, Sandra ŠtefanikováProdej bytu 3+kk a 2+kk, Žižkov a Vinohrady

Makléř je hlavně tvůrce obchodního vztahu

Ale jak už jsem naťukl v úvodu, nebyli jediní, na které jsem udělal dojem. Při prodeji jejich bytu ve Strážní ulici jsem získal klientku, shodou okolností novou majitelku této nemovitosti.

A přesně kvůli tomu dlouhodobě tvrdím, že jednání makléře, který vás zastupuje, sehrává zásadní roli. Nevstupuje do obchodu jen jako jakýsi zprostředkovatel, ale především buduje důvěryhodnou atmosféru a příjemný obchodní vztah. Když je zájemcům sympatický svým jednáním a postojem, vše jde snáz a tak, jak si přejete.

V tomto případě jsem z toho vytěžil i já. A zas jsem sám sobě připomněl, že takto mě má práce baví a dává mi smysl. Když vše klapne a všichni zúčastnění odcházejí dobře naladění a bez jakéhokoliv rozčarování.

Proto nehledám žádné zkratky a soustředím se kvalitu a výsledek, který pro klientu odvedu. Dávám si záležet na prezentaci, marketingu i vedení prohlídek.

Dovolím si tedy na závěr doporučení: vyberte si ke spolupráci makléře s jasnou přidanou hodnotou. Takového, ze kterého budete mít dobrý pocit už od prvotního seznámení, třeba jen na dálku. Takového, který prodej připraví a zvládne ukočírovat tak, jak požadujete. Protože není umění prodat, ale prodat bez problémů a s co nejlepším výsledkem právě pro vás.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2020 se umístil na 3. místě a drží se tak třetím rokem v TOP 3. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.