Zjistěte odhad ceny

Zjistěte odhad ceny


Vyzkoušejte odhad ceny spoluvlastnického podílu online (v celé ČR) a zjistěte na dvě kliknutí, kolik peněz můžete získat při prodeji svého podílu. 

Odhad ceny spoluvlastnického podílu

Zajímá vás, jak odhadnu cenu podílu správně?

Nástroje, které při odhadu podílu používám, věrohodně stanoví cenu podílu kdekoliv v celé České republice - tyto nástroje současně využívají i banky pro supervizi odhadů.

Mám bohaté zkušenosti s odhady nemovitostí, kterých jsem provedl již více jak 8.400.

Vycházím jednak ze zkušeností, když ve vaši lokalitě prodávámtaké se podívám do naši databáze v síti RE/MAX, abych viděl, jak zde prodávají kolegové, ale hlavně provedu průzkum přímo v katastru nemovitostí, kde máme možnost vidět transakční ceny.

Pro výpočet ceny kombinuji data z katastru nemovitostí a veřejné inzerce.

Obdržíte detailní report s uskutečněnými prodeji v okolí od 500m do 2km od vaši nemovitosti za posledních 6 až 12 měsíců.

Prohlédnout, jak spočítám odhad ceny

Základ tvoří údaje, které mi poskytnete vy. Ty ale pro stanovení nejlepší možné ceny zdaleka nestačí. Proto dále vycházím ze tří zdrojů..

Prohlédnout, jak spočítám cenu >
0
vypracovaných odhadů
0
hodiny
průměrná doba zpracování
0
pozitivních recenzí na Google

Co má vliv na odhad spoluvlastnického podílu

Cena a faktory, které ji ovlivňují

Spoluvlastnictví nemovitosti může být komplexní a náročné na ocenění. Nejedná se o to, že by se cena podílu odvozovala přímo z celkové hodnoty nemovitosti, naopak, existuje několik faktorů, které tuto cenu ovlivňují.

OBCHODOVATELNOST

Cena spoluvlastnického podílu je obvykle nižší než cena, za kterou by byla prodána celá nemovitost. Toto je způsobeno nižší obchodovatelností samotného podílu ve srovnání s celou nemovitostí. Například, pokud vlastníte polovinu domu, není realistické očekávat, že dostanete 50 % z celkové hodnoty nemovitosti.

ODBORNÉ POSOUZENÍ

Pro určení ceny vašeho spoluvlastnického podílu je nezbytné odborné posouzení daného podílu. To zahrnuje zhodnocení několika klíčových faktorů, včetně stavu nemovitosti, jejího využití a tržního prostředí.

FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ CENU

Faktory, které ovlivňují cenu spoluvlastnického podílu, lze rozdělit do dvou kategorií: vady právní a vady faktické.

Vady právní

Minorita a majorita

Velikost vašeho podílu ovlivňuje jeho cenu. Stejně tak i počet spoluvlastníků – čím více z nich, tím složitější může být rozhodování a tím nižší může být cena vašeho podílu.

Exekuce

Pokud je na nemovitost zapsána exekuce, můžete svůj podíl prodat pouze po dohodě s exekutorem nebo věřitelem, nejčastěji s pomocí právníka.

Vlastník bydlící v nemovitosti

Pokud jeden z vlastníků v nemovitosti trvale bydlí, může to ovlivnit její cenu. Tím jsou omezena práva kupujícího a jeho možnosti nakládat s nemovitostí.

Doživotní užívání

Pokud nemovitost prodáváte včetně osob, které mají doživotní právo nemovitost užívat, může to cenu značně snížit.

Vady faktické

Faktické vady

Faktory týkající se stavu nemovitosti a jejího užívání mohou také ovlivnit cenu spoluvlastnického podílu. Vady faktické brání nebo komplikují užívání nemovitosti a mohou být způsobeny potřebou rekonstrukce nebo oprav.

Chci spočítat odhad podílu do 120 minut

Získejte rychlý odhad s detailním reportem uskutečněných prodejů v okolí do 2-5 km od vaši nemovitosti

Chci spočítat odhad podílu zdarma

Získejte rychlý odhad podílu přímo do vašeho e-mailu s detailním reportem uskutečněných prodejů v okolí

Chci spočítat cenu spoluvlastnického podílu

Získejte detailní report uskutečněných prodejů v okolí od 2km do 5km od vaši nemovitosti za posledních 6 až 12 měsíců

Vyplňte formulář a získejte odhad ceny spoluvlastnického podílu

Účel odhadu podílu
Typ nemovitosti

Online odhad na pár kliknutí

Žádné závazky, schůzky nebo zdlouhavé domlouvání. Stačí dvakrát kliknout, vyplnit formulář a je to. O odhad podílu si zažádáte třeba při popíjení odpolední kávy. Do několika hodin vám pak ode mě v e-mailu přistane profesionálně určená cena vašeho spoluvlastnického podílu.

Správně stanovená cena podílu, co hraje ve váš prospěch

Mám nadhled i tah na branku a vím, v čem tkví umění prodeje. Dokážu přesně posoudit, zda podíl vzhledem k okolnostem zdražit, nebo se s cenou naopak držet při zemi. To vše s jediným cílem – abyste získali co nejvíce peněz, a to bez průtahů a náročných jednání se zájemci nebo spoluvlastníky.

Už žádné chyby, zkoušení a hádání

Využijte odhad ceny podílu zdarma a vyhněte se obvyklému přešlapu, který dokáže zbrzdit prodej spoluvlastnictví i na dlouhé měsíce dopředu. Problém jménem „špatně určená cena podílu“ přináší jen starosti, tak proč riskovat, že se bude týkat i vašeho podílu?

Chci vyzkoušet odhad spoluvlastnického podílu zdarma

odhad podílu vypočtený na základě dat z katastru nemovitostí v kombinaci s veřejnou inzercí

Chci spočítat odhad prodejní ceny spoluvlastnicví

Získejte rychlý odhad s detailním reportem uskutečněných prodejů v okolí

Co říkají lidé, kterým jsem už pomohl?

Radek Skohoutil
Radek Skohoutil
05:55 14 May 24
Panem makléřem mi byly poskytnuty velmi rychlé a kvalitní služby.
Edita Maresova
Edita Maresova
12:35 03 May 24
Vůbec jsem netušila, jak je důležité se zaměřit při prodeji bytu na ostatní věci, váš článek mi otevřel oči jak se na prodej bytu dívám budoucí zájemce ,děkuji
Růžena Dvořáčková
Růžena Dvořáčková
11:39 26 Apr 24
Vstřícný makléř s mnoha nabídkami, rychlé odezvy na dotazy
Marta Chalabalová
Marta Chalabalová
07:29 22 Apr 24
Pan realitní makléř vypracoval odhad velice rychle, vyhověl mým požadavkům, vše bylo transparentní. Naprostá spokojenost.
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.

Ukázka zpracovaných odhadů podílů

v termínu od 20.5. do 26.5. 2024

Byt 4+1, Suchý vršek, Praha 5 - Stodůlky

Zdroj: CenovaMapa.cz
Podíl: 1/2
Odhad: 3 550 000 Kč

Rodinný dům, Strašnická, Praha 10 - Hostivař

Zdroj: CenovaMapa.cz
Podíl: 1/4
Odhad: 3 200 000 Kč

Pozemek - trvalý travní porost, Chrastavice

Zdroj: CenovaMapa.cz
Podíl: 1/8
Odhad: 45 000 Kč

Pozemek - orná půda, Tisíce, Limuzy

Zdroj: CenovaMapa.cz
Podíl: 1/7
Odhad: 550 000 Kč

Chata, Mnichovice, Mnichovice u Říčan

Zdroj: CenovaMapa.cz
Podíl: 1/12
Odhad: 350 000 Kč

Činžovní dům, Ovenecká, Praha 7

Zdroj: CenovaMapa.cz
Podíl: 3/10
Odhad: 21 550 000 Kč

Časté dotazy k odhadu ceny podílu

Pokud vás zajímá odpověď na některou z níže uvedených otázek k odhadu spoluvlastnického podílu, stačí kliknout na otázku...

Je odhad ceny podílu vážně zdarma?

Ano, odhad ceny podílu je zdarma pro majitele nemovitosti. V případě, že potřebujete odhad podílu pro dědické řízení se všemi náležitostmi pro notáře, je odhad placený a můžete si jej online objednat na stránce: Odhad pro dědické řízení

Jaká je vaše odbornost, máte zkušenosti?

Během působení v RE/MAXu jsem prodal nemovitosti v hodnotě 767.107.612 Kč. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. V roce 2017 se stal skokanem roku ČR napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2022 jsem se umístil na 4. místě a držím se tak již 5. rokem v TOP 5.

Je objednání odhadu opravdu nezávazné?

Ano, po objednání odhadu ceny podílu se k ničemu nezavazujete. Je na vás, jak s odhadem naložíte. Pokud budete ohledně prodejní ceny podílu potřebovat dále poradit, můžete se na mě kdykoli obrátit.

Jak mi odhad podílu doručíte?

Podrobný odhad prodejní ceny podílu obdržíte e-mailem ve formátu PDF v délce 4 stran a také vás o jeho dokončení budu informovat sms.

Jak odhad ceny podílu provádíte, podle čeho určíte cenu?

Při odhadu podílu vycházím ze tří zdrojů – svých zkušeností, makléřských databází realitních kanceláří RE/MAX a cenových map, které čerpají informace přímo z katastru nemovitostí, kde máme možnost vidět skutečné transakční ceny.

Co je to nabídková cena nemovitosti?

Z realitních serverů můžete zjistit, za kolik se "celé" nemovitosti či podíly ve vašem okolí nabízejí. Ale pozor - nedozvíte se však tržní cenu podílu za kolik peněz se podíl ve finále prodal. Proto nepoznáte, která nabídková cena podílu je příliš vysoká, která nízká a která cena podílu je určena správně.

Co je to tržní cena nemovitosti?

Pro správné určení tržní ceny podílu, potřebujete znát skutečně realizované ceny nemovitostí. Ty je možné zjistit v katastru nemovitostí. Díky přístupu k cenovým mapám tak přesně vím, jak se podíly ve vaši lokalitě prodaly zpětně za 3, 6, 12 a 24 měsíců.

Jak dlouho trvá zpracování odhadu podílu?

Odhad ceny podílu zpracuji do 24 hodin, nikdy však déle. Zpravidla však odhad najdete ve svém emailu už do několika hodin.

Budete mě informovat o průběhu zpracování odhadu podílu?

Ano, přijetí vašeho odhadu ke zpracování vám potvrdím okamžitě e-mailem a sms. Pokud se vás budu potřebovat zeptat na doplňující informace, opět to bude e-mailem či sms. Nakonec obdržíte finální odhad do své e-mailové schránky a o dokončení zpracování vám bude odeslána zpráva na váš mobilní telefon.

Vážně dokážete odhad spočítat do 120 minut?

Ano, samozřejmě s ohledem na čas a denní dobu, kdy si odhad objednáte. Pokud je to v rozmezí 8:00 - 18:00, spočítám vám odhad do 120 minut. Jestliže si odhad objednáte v jiný čas, zpracuji jej ihned jakmile to bude možné.

Potřebujete odhad k dědickému řízení

s potřebnými náležitostmi pro notáře?

Potřebuji odhad k dědickému řízení

Potřebujete odhad k dědickému řízení

s potřebnými náležitostmi pro notáře?