Publikace Davida Majera

Již jsem napsal několik elektronických knih a různých materiálů online ke stažení. Stáhněte si moje e-knihy a získejte tak informace o tom, jak nejlépe prodat či koupit nemovitost. Mým cílem je radit a pomáhat prodávajícím i kupujícím nemovitostí, tak aby se na realitním trhu nespálili.

7 nejčastějších chyb při prodeji bytu

Připravil jsem pro vás e-book, který vám představí chyby při prodeji bytu a zároveň ukáže, jak to udělat správně. Když se vyvarujete všech chyb, které v e-booku popisuji, čeká vás perfektní výsledek v podobě lukrativního a hladkého prodeje.

8 věcí, které ovlivňují cenu nemovitosti

Připravil jsem pro vás e-book, který vám usnadní stanovení prodejní ceny nemovitosti. Dozvíte se v něm o osmi zásadních věcech, co ji přímo ovlivňují. Když na ně následně budete pamatovat, máte mnohem větší šanci, že určíte ideální rozmezí, ve kterém se lze s částkou pohybovat.

Ultimátní návod na developery

Pokud chcete koupit byt v novostavbě přímo od developera, měli byste vědět, na co se zeptat, aby se vám koupě nečekaně neprodražila nebo abyste nežili dlouhé roky na staveništi.

18 věcí, které napsat do inzerce bytu

Přečtěte si 18 tipů, na které byste neměli v inzerci bytu zapomenout. Podívejte se na příklady, jak vypadá dobře napsaný text inzerce bytu, který prodává a taky na příklad inzerce, jak to rozhodně vypadat nemá.

6 věcí, před prodejem družstevní bytu

Pokud se chcete pustit do prodeje družstevního bytu ať už sami nebo s realitní kanceláří, budete potřebovat několik věcí, bez kterých by to nešlo.

7 věcí, o kterých musíte vědět, když dědíte nemovitost

Rychle ukončené dědické řízení bez průtahů, komplikací a zbytečných starostí vyžaduje dobrou přípravu a znalosti. Proto jsem pro vás sepsal tento užitečný přehled, díky kterému se v problematice vyřizování dědictví zorientujete mnohem snadněji.

Dokumenty potřebné k výkupu nemovitosti

Pokud se chcete pustit do výkupu nemovitosti, můžete vše urychlit tak, že budete mít k nemovitosti připraveny všechny potřebné dokumenty, které jsou pro výkup nezbytné.

15 otázek na makléře před prohlídkou bytu

Pokud chcete koupit byt a netrávit čas zbytečně při prohlídkách nemovitostí, které ve skutečnosti vypadají jinak, než vidíte v inzerci, zeptejte se makléře telefonicky na některé důležité informace už před prohlídkou. Ušetříte tak svůj čas i peníze.

3 kroky, jak vyřídit prohlášení vlastníka nemovitosti

Zpracujte prohlášení se všemi náležitostmi a zjistěte, co nesmí v prohlášení vlastníka chybět a jaké údaje patří do přílohy k podání na katastr nemovitostí.

Jak číst listem vlastnictví – popis záhlaví a části A až F

Využili jste elektronický přístup do katastru nemovitostí a pořídili jste si výpis z listu vlastnictví, ale nevyznáte se v něm? Stáhněte si průvodce listem vlastnictví.