Co je apostila

Apostila je oficiální mezinárodní dokument, který slouží k ověření pravosti a platnosti veřejných listin v mezinárodním styku. Používá se zejména při výměně zahraničních právních dokumentů.

Apostila byla poprvé přijata v roce 1961 Haagskou konferencí pro mezinárodní soukromé právo a je dodnes uznávána více než 120 zeměmi. Slouží k ověření pravosti veřejných listin, jako jsou například rodné listy, manželské listy, úmrtní listy, soudní rozhodnutí, notářské zápisy nebo výpisy z obchodního rejstříku.

Apostila je vlastně malý papírový list, který se k příslušnému veřejnému dokumentu připevní. Obsahuje několik základních údajů, jako jsou jméno osoby, která dokument apostiluje, název země, v níž byla apostila vydána, datum vydání a razítko, které potvrzuje pravost apostily.

byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24