Co je dispoziční právo

Dispoziční právo k nemovitosti je právo užívat nemovitost v souladu se svými účely. To znamená, že vlastník dispozičního práva má právo na pronájem, stavbu, opravy a další změny na nemovitosti, pokud nejsou v rozporu s právními předpisy.

Prodej nemovitosti je často provázen převodem dispozičního práva. Nový vlastník se tak stává oprávněným k dispozici s nemovitostí a může ji využívat a změnit podle svých potřeb. Je důležité si uvědomit, že dispoziční právo není neoddělitelnou součástí vlastnického práva a může být prodáno samostatně.

Pana Majera mohu všem směle doporučit. Zprostředkoval nám prodej bytu za velmi slušnou cenu i v době poklesu cen nemovitostí. Byla s nim skvělá komunikace a vždy reagoval velice rychle a vstřícně. Je to profesionál na svém místě.
tanemahuta23
tanemahuta23
14:59 22 Mar 23
Perfektní servis, komunikace, rychlá reakce na jakékoliv požadavky, velmi profesionální přístup.
Michal Šípka
Michal Šípka
12:00 22 Mar 23
Děkujeme za rychlé zpracování.
Renata Ciryova
Renata Ciryova
09:27 06 Mar 23
U pana Majera jsme si objednali odhad nemovitosti pro dědické řízení. S jeho jednáním a přístupem jsme byli velice spokojeni. Rychlost a kvalita provedené práce nás velmi mile překvapila a každému bychom služby pana Majera vřele doporučili.
Jiri Skalník
Jiri Skalník
17:44 23 Jan 23

Podívejte se na

Můj vzdělávací blog

0
+
Blogových článků
0
+
Bonusů ke stažení
0
mil.
Zhlédnutí článků

Více jak 8 000 + odběratelů čte každý týden nový článek na mém blogu o pražském realitním trhu.