Co je to Letter of Intent

Letter of Intent (LOI), známý také jako Memorandum of Understanding (MOU) nebo zkráceně LoI, je dokument, který vyjadřuje záměr a dohodu mezi dvěma nebo více stranami ohledně budoucí transakce, projektu nebo dohody. LOI obvykle obsahuje několik klíčových prvků, včetně návrhu, který popisuje záměr, důležitých termínů a podmínek a základních dohod týkajících se budoucí dohody.
 
LOI je často používán v oblasti obchodu, nemovitostí a ve veřejném sektoru, a slouží k tomu, aby strany definovaly základní body dohody před samotným uzavřením formální smlouvy. Letter of Intent může být závazný nebo nezávazný a závisí na obsahu dokumentu a dohodě stran. Obvykle slouží k tomu, aby se strany přiblížily k budoucímu uzavření smlouvy a zjistily, zda jsou oba partneři v souladu s hlavními body dohody.

Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24
Rychlý odhad. Spokojenost.
Jan
Jan
14:07 27 Dec 23