Co je PRIBOR

PRIBOR (Prague Interbank Offered Rate) je úroková míra, kterou si banky v Praze navzájem účtují za půjčování peněz. Při sjednávání hypotéky se může použít jako referenční úroková míra pro výpočet úrokové sazby hypotéky.
 
U hypotéky s úrokovou sazbou vázanou na PRIBOR se výše úrokové sazby mění v závislosti na aktuální výši PRIBORu. Pokud se PRIBOR zvýší, zvýší se i úroková sazba hypotéky a naopak.
 
Je důležité si uvědomit, že PRIBOR je ovlivněn mnoha faktory, včetně měnové politiky centrální banky a celkového ekonomického vývoje. Proto se může výše úrokové sazby u hypotéky s úrokovou sazbou vázanou na PRIBOR měnit poměrně často.

 

S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24
Rychlý odhad. Spokojenost.
Jan
Jan
14:07 27 Dec 23
Skvělá spolupráce, profesionalita, naslouchání klientovi a zároveň doporučení v dalším postupu, výborně fungující tým. Jsem rád, že jsem si vybral pro prodej nemovitosti právě služby Davida Majera.
Marek Kowalewski
Marek Kowalewski
15:50 25 Nov 23