Co je PRIBOR

PRIBOR (Prague Interbank Offered Rate) je úroková míra, kterou si banky v Praze navzájem účtují za půjčování peněz. Při sjednávání hypotéky se může použít jako referenční úroková míra pro výpočet úrokové sazby hypotéky.
 
U hypotéky s úrokovou sazbou vázanou na PRIBOR se výše úrokové sazby mění v závislosti na aktuální výši PRIBORu. Pokud se PRIBOR zvýší, zvýší se i úroková sazba hypotéky a naopak.
 
Je důležité si uvědomit, že PRIBOR je ovlivněn mnoha faktory, včetně měnové politiky centrální banky a celkového ekonomického vývoje. Proto se může výše úrokové sazby u hypotéky s úrokovou sazbou vázanou na PRIBOR měnit poměrně často.

 

Pana Majera mohu doporučit pro jeho profesionální jednání. Převod bytu, který pan Majer zprostředkovával, proběhl hladce a rychle.
Silvie P
Silvie P
11:41 09 Jun 23
Pan Majer byl profesionální, vše mi vysvětlil, provedl celým procesem a nad to vše šlo poměrně rychle. Určitě mohu doporučit!
Viktor Černoch
Viktor Černoch
09:12 30 May 23
Pana Majera mohu všem doporučit, procházela jsem tímto typem situace poprvé, pan Majer mi trpělivě odpovídal na všechny dotazy a byl k dispozici ve všech fázích procesu.
Linda Lorencová
Linda Lorencová
11:02 19 Apr 23
Pana Majera mohu všem směle doporučit. Zprostředkoval nám prodej bytu za velmi slušnou cenu i v době poklesu cen nemovitostí. Byla s nim skvělá komunikace a vždy reagoval velice rychle a vstřícně. Je to profesionál na svém místě.
tanemahuta23
tanemahuta23
14:59 22 Mar 23