Co je přidatné spoluvlastnictví

Přídatné spoluvlastnictví je právní institut, který se vztahuje k vlastnictví nemovitosti. Používá se zejména v případech, kdy je nutné rozlišit vlastnictví jednotlivých jednotek (např. bytů) a společných částí budovy, jako jsou společné chodby, výtahy, parkoviště atd.
 
Přídatné spoluvlastnictví je založeno na principu, že jednotlivé jednotky mají své vlastní vlastníky, kteří jsou vlastníky a uživateli svých konkrétních prostor, zatímco společné části budovy jsou spoluvlastnictvím všech vlastníků jednotek. To znamená, že každý vlastník jednotky má určitý podíl na společných částech, který odpovídá velikosti a hodnotě jeho jednotky.
 
Přídatné spoluvlastnictví je často upraveno ve vlastnických a společných řádech, které stanovují pravidla pro správu a užívání společných částí, platby za údržbu a opravy, rozhodování ve věcech společného vlastnictví atd. Tyto řády obvykle vznikají ve formě dohody mezi vlastníky jednotek a mohou být pevně stanoveny nebo mohou být upraveny na základě dohody vlastníků jednotek.
 
Přídatné spoluvlastnictví se často používá v rámci vlastnických jednotek v bytových domech, kde je potřeba řešit společné části budovy a záležitosti týkající se správy, údržby a financování.

Pan Majer je největší profesionál v oboru prodeje a pronájmu nemovitostí, jakého jsem dosud poznal. V této oblasti jsem spolupracoval s mnoha jinými. Co řekne, to platí, jeho servis určitě má hodnotu účtované provize. Na konci prodeje mého... rodinného domu jsem přesvědčen, že se obchod realizoval za nejvyšší možnou prodejní cenu v daném čase, což je pro můj pocit ze spolupráce s ním naprosto zásadní.R. Vít, Prahačíst dál
Radek Vít
Radek Vít
10:09 06 Sep 23
Rychlá reakce na požadavek, vstřícnost
Petra Kubova
Petra Kubova
20:00 30 Aug 23
Služby pana Majera mohu vřele doporučit. Velmi oceňuji kvalitu provedené práce při odhadu nemovitosti pro dědické řízení, skvělou komunikaci, profesionální a vstřícné jednání a bezkonkurenční zásobu informací o realiním trhu. Ráda se na pana Majera... v otázkách nemovitosti znovu obrátím.číst dál
Alexandra Ferencova
Alexandra Ferencova
11:15 29 Aug 23
vstřícný a pohotový
Ladislav Roubal
Ladislav Roubal
07:44 03 Aug 23