Co je přidatné spoluvlastnictví

Přídatné spoluvlastnictví je právní institut, který se vztahuje k vlastnictví nemovitosti. Používá se zejména v případech, kdy je nutné rozlišit vlastnictví jednotlivých jednotek (např. bytů) a společných částí budovy, jako jsou společné chodby, výtahy, parkoviště atd.
 
Přídatné spoluvlastnictví je založeno na principu, že jednotlivé jednotky mají své vlastní vlastníky, kteří jsou vlastníky a uživateli svých konkrétních prostor, zatímco společné části budovy jsou spoluvlastnictvím všech vlastníků jednotek. To znamená, že každý vlastník jednotky má určitý podíl na společných částech, který odpovídá velikosti a hodnotě jeho jednotky.
 
Přídatné spoluvlastnictví je často upraveno ve vlastnických a společných řádech, které stanovují pravidla pro správu a užívání společných částí, platby za údržbu a opravy, rozhodování ve věcech společného vlastnictví atd. Tyto řády obvykle vznikají ve formě dohody mezi vlastníky jednotek a mohou být pevně stanoveny nebo mohou být upraveny na základě dohody vlastníků jednotek.
 
Přídatné spoluvlastnictví se často používá v rámci vlastnických jednotek v bytových domech, kde je potřeba řešit společné části budovy a záležitosti týkající se správy, údržby a financování.

byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24