Co je územní plán

Územní plán je dokument, který stanovuje, jakým způsobem se má využívat území určité oblasti. Obsahuje informace o rozložení funkčních zón, jako jsou například zóny pro bydlení, průmysl, zemědělství, rekreaci a ochranu přírody. Územní plán slouží jako základ pro rozhodování o stavbách, investicích a rozvoji území.
 
Územní plán je také nástrojem pro řízení rozvoje měst a obcí, a má za cíl zajistit, aby území bylo využíváno hospodárně a rozumně, aby bylo chráněno před škodami a aby bylo zachováno pro budoucí generace. Územní plán by měl být v souladu s dalšími dokumenty, jako jsou například regionální plány, strategické plány a další, a měl by být revidován pravidelně, aby bylo zajištěno, že zůstává aktuální a relevantní.

Čtěte, jak zjistit, že je pozemek stavební a můžete na něm stavět?

 

byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24