Co je insolvenční rejstřík

Insolvenční rejstřík je veřejný seznam, kde jsou uvedeny všechny insolvenční řízení, která jsou v České republice vedena. Tyto řízení se vztahují ke všem typům majetku, včetně nemovitostí. Je důležité vědět, že nemovitost může být zahrnuta do insolvenčního řízení, pokud je jejím vlastníkem osoba, která se dostala do finančních potíží a není schopna splácet své závazky. Tato nemovitost může být následně prodána, aby bylo možné vypořádat se s dluhy této osoby.
 
Z tohoto důvodu je důležité před koupí nemovitosti ověřit, zda není zahrnuta do insolvenčního řízení, a tím pádem zda není ohroženo její vlastnictví. To lze provést tím, že se zjistí, zda nemovitost není uvedena v insolvenčním rejstříku. Pokud ano, je třeba se poradit s odborníkem, aby bylo možné posoudit další kroky, které je nutné podniknout před samotnou koupí nemovitosti.

Přečtěte si, jak insolvence ovlivní prodej či koupi nemovitosti zde.

Pana Majera mohu všem směle doporučit. Zprostředkoval nám prodej bytu za velmi slušnou cenu i v době poklesu cen nemovitostí. Byla s nim skvělá komunikace a vždy reagoval velice rychle a vstřícně. Je to profesionál na svém místě.
tanemahuta23
tanemahuta23
14:59 22 Mar 23
Perfektní servis, komunikace, rychlá reakce na jakékoliv požadavky, velmi profesionální přístup.
Michal Šípka
Michal Šípka
12:00 22 Mar 23
Děkujeme za rychlé zpracování.
Renata Ciryova
Renata Ciryova
09:27 06 Mar 23
U pana Majera jsme si objednali odhad nemovitosti pro dědické řízení. S jeho jednáním a přístupem jsme byli velice spokojeni. Rychlost a kvalita provedené práce nás velmi mile překvapila a každému bychom služby pana Majera vřele doporučili.
Jiri Skalník
Jiri Skalník
17:44 23 Jan 23

Podívejte se na

Můj vzdělávací blog

0
+
Blogových článků
0
+
Bonusů ke stažení
0
mil.
Zhlédnutí článků

Více jak 8 000 + odběratelů čte každý týden nový článek na mém blogu o pražském realitním trhu.