Co je insolvenční rejstřík

Insolvenční rejstřík je veřejný seznam, kde jsou uvedeny všechny insolvenční řízení, která jsou v České republice vedena. Tyto řízení se vztahují ke všem typům majetku, včetně nemovitostí. Je důležité vědět, že nemovitost může být zahrnuta do insolvenčního řízení, pokud je jejím vlastníkem osoba, která se dostala do finančních potíží a není schopna splácet své závazky. Tato nemovitost může být následně prodána, aby bylo možné vypořádat se s dluhy této osoby.
 
Z tohoto důvodu je důležité před koupí nemovitosti ověřit, zda není zahrnuta do insolvenčního řízení, a tím pádem zda není ohroženo její vlastnictví. To lze provést tím, že se zjistí, zda nemovitost není uvedena v insolvenčním rejstříku. Pokud ano, je třeba se poradit s odborníkem, aby bylo možné posoudit další kroky, které je nutné podniknout před samotnou koupí nemovitosti.

Přečtěte si, jak insolvence ovlivní prodej či koupi nemovitosti zde.

byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24