Co je plná moc

Plná moc při prodeji nemovitosti je dokument, který umožňuje jedné osobě (zmocněnci), aby jednala a uzavírala smlouvy ve jménu druhé osoby (zmocnitele). To znamená, že zmocněnec může prodávat nemovitost jménem zmocnitele, aniž by zmocnitel musel být přítomen při jednání nebo podepisování smlouvy. Plná moc při prodeji nemovitosti je obvykle vydávána v případě, že zmocnitel nemůže být přítomen na místě prodeje, nebo když chce zmocněnci delegovat prodej nemovitosti.
 
Je důležité si uvědomit, že plná moc při prodeji nemovitosti je pouze pro jednorázový prodej konkrétní nemovitosti. Je nutné, aby byla plná moc správně formulována a podepsána oběma stranami, aby byla platná. Je také důležité, aby zmocněnec jednal v dobré víře a v souladu se zájmy zmocnitele. Pokud zmocněnec jedná proti zájmům zmocnitele, může být zodpovědný za škodu vzniklou tímto jednáním.

Jaké náležitosti by měla splňovat plná moc při prodeji nemovitosti čtěte zde.

 

Pana Majera mohu všem směle doporučit. Zprostředkoval nám prodej bytu za velmi slušnou cenu i v době poklesu cen nemovitostí. Byla s nim skvělá komunikace a vždy reagoval velice rychle a vstřícně. Je to profesionál na svém místě.
tanemahuta23
tanemahuta23
14:59 22 Mar 23
Perfektní servis, komunikace, rychlá reakce na jakékoliv požadavky, velmi profesionální přístup.
Michal Šípka
Michal Šípka
12:00 22 Mar 23
Děkujeme za rychlé zpracování.
Renata Ciryova
Renata Ciryova
09:27 06 Mar 23
U pana Majera jsme si objednali odhad nemovitosti pro dědické řízení. S jeho jednáním a přístupem jsme byli velice spokojeni. Rychlost a kvalita provedené práce nás velmi mile překvapila a každému bychom služby pana Majera vřele doporučili.
Jiri Skalník
Jiri Skalník
17:44 23 Jan 23

Podívejte se na

Můj vzdělávací blog

0
+
Blogových článků
0
+
Bonusů ke stažení
0
mil.
Zhlédnutí článků

Více jak 8 000 + odběratelů čte každý týden nový článek na mém blogu o pražském realitním trhu.