Co je plná moc

Plná moc při prodeji nemovitosti je dokument, který umožňuje jedné osobě (zmocněnci), aby jednala a uzavírala smlouvy ve jménu druhé osoby (zmocnitele). To znamená, že zmocněnec může prodávat nemovitost jménem zmocnitele, aniž by zmocnitel musel být přítomen při jednání nebo podepisování smlouvy. Plná moc při prodeji nemovitosti je obvykle vydávána v případě, že zmocnitel nemůže být přítomen na místě prodeje, nebo když chce zmocněnci delegovat prodej nemovitosti.
 
Je důležité si uvědomit, že plná moc při prodeji nemovitosti je pouze pro jednorázový prodej konkrétní nemovitosti. Je nutné, aby byla plná moc správně formulována a podepsána oběma stranami, aby byla platná. Je také důležité, aby zmocněnec jednal v dobré víře a v souladu se zájmy zmocnitele. Pokud zmocněnec jedná proti zájmům zmocnitele, může být zodpovědný za škodu vzniklou tímto jednáním.

Jaké náležitosti by měla splňovat plná moc při prodeji nemovitosti čtěte zde.

 

S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24
Rychlý odhad. Spokojenost.
Jan
Jan
14:07 27 Dec 23
Skvělá spolupráce, profesionalita, naslouchání klientovi a zároveň doporučení v dalším postupu, výborně fungující tým. Jsem rád, že jsem si vybral pro prodej nemovitosti právě služby Davida Majera.
Marek Kowalewski
Marek Kowalewski
15:50 25 Nov 23