Co je zástavní právo

Zástavní právo na nemovitosti je právní institut, který umožňuje věřiteli zabezpečit své pohledávky na nemovité věci (například dům, byt, pozemek) vlastněného dlužníkem. Tento zákonný nástroj zajišťuje, že v případě, že dlužník není schopen své závazky splnit, může věřitel využít svého zástavního práva a tuto nemovitost prodat, aby získal prostředky na splacení svých pohledávek.

Zástavní právo na nemovitosti se obvykle uděluje na základě smlouvy mezi věřitelem a dlužníkem a musí být evidováno v katastru nemovitostí. Přečtěte si co je zástavní právo a zákaz zcizení a jak ovlivní koupi nemovitosti?

Pana Majera mohu všem směle doporučit. Zprostředkoval nám prodej bytu za velmi slušnou cenu i v době poklesu cen nemovitostí. Byla s nim skvělá komunikace a vždy reagoval velice rychle a vstřícně. Je to profesionál na svém místě.
tanemahuta23
tanemahuta23
14:59 22 Mar 23
Perfektní servis, komunikace, rychlá reakce na jakékoliv požadavky, velmi profesionální přístup.
Michal Šípka
Michal Šípka
12:00 22 Mar 23
Děkujeme za rychlé zpracování.
Renata Ciryova
Renata Ciryova
09:27 06 Mar 23
U pana Majera jsme si objednali odhad nemovitosti pro dědické řízení. S jeho jednáním a přístupem jsme byli velice spokojeni. Rychlost a kvalita provedené práce nás velmi mile překvapila a každému bychom služby pana Majera vřele doporučili.
Jiri Skalník
Jiri Skalník
17:44 23 Jan 23

Podívejte se na

Můj vzdělávací blog

0
+
Blogových článků
0
+
Bonusů ke stažení
0
mil.
Zhlédnutí článků

Více jak 8 000 + odběratelů čte každý týden nový článek na mém blogu o pražském realitním trhu.