Kladete si otázku, jak prodat byt? Podívejte se ve videu, jak postupuji při prodeji nejčastěji já, krok za krokem..

Abych vám prodej bytu v Praze usnadnil, sepsal jsem pro vás devět tipů, které se rozhodně nevyplatí podcenit. Vychází z toho, co pro své klienty běžně dělám a s čím slavím takový úspěch.

Online odhad ceny bytu

odhad do 2 hodin

s reportem uskutečněných prodejů z okolí do 2 km
Chci odhad ceny

Online odhad ceny domu

odhad do 2 hodin

i s přilehlými pozemky a reportem prodejů z okolí
Chci odhad ceny

Chci prodat byt

prodejte rychleji

ze vyšší prodejní cenu, s úsporou času a jistotou

Chci prodat rodinný dům

za víc peněz

s osvědčenou prodejní strategií
Chci prodat dům

Odhad ceny bytu

Zjistěte na dvě kliknutí, kolik peněz můžete získat za váš byt.
Odhad bytu ZDARMA

Chci prodat byt

Postup při prodeji bytu vyžaduje pečlivou přípravu a kvalitní organizaci.

Odhad ceny domu

Zjistěte cenu svého rodinného domu i s přilehlými pozemky.
Odhad domu ZDARMA

Chci prodat dům

Vím, co prodá rodinný dům za nejlepší cenu - je to tento postup:
Chci prodat dům
byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24

Čím jsem pro mé klienty

JSEM LEPŠÍ CENA

Vždy cílím na dosažení nejvyšší možné ceny, i když si to žádá špičkovou přípravu a pořádnou porci času. Nemusím a nechci nemovitost rychle prodat, ať hlavně uzavřu obchod a mám jistou provizi.

JSEM ÚSPORA ČASU

Nezkouším a „nestřílím naslepo“. Vím přesně, co a jak zařídit, aby prodej proběhl bezpečně a s požadovaným výsledkem.

JSEM ZKUŠENOST

Nespoléhám se jen na teorii. Mezi základní pilíře mého know-how patří i bohatá praxe a schopnost řešit problémy a překážky v prodeji.

JSEM PORADENSTVÍ

Rád a ochotně radím s prodejem či koupí a všemi souvisejícími záležitostmi – na blogu, facebookové stránce či prostřednictvím online odhadu zdarma.

JSEM SPOLEHLIVOST

Co si domluvíme, to platí. Absolutní základ profesionality. Ozývám se, jak jsem slíbil, plním, co očekáváte. A hlavně: vždy jednám ve vašem zájmu.

JSEM ŘEŠENÍ

Ať už potřebujete prodat, protože se rozvádíte, dědíte, stěhujete se do většího apod., na každou situaci najdu vždy nejlepší řešení.

Případové studie

Podívejte se na ukázku reálných prodejů - kolik jsem investoval do prodeje peněz, kolik času si prodej vyžádal, jaký margenting a řešení jsem navrhl? Přečtěte si případové studie, kde popisuji krok za krokem postup některých nemovitostí, které jsem prodal..

Prodej domu Nenačovice

2 584x přečtení
Velký obrat po 2 letech marného čekání na kupce: správný postup zajistil úspěšný prodej už během týdne
10 650 000 Kč
Dva prodeje, které přinesly třetí aneb jaká je nejlepší strategie pro mé klienty i mě samotného?
11 750 000 Kč
Neznámá lokalita? Nevadí, osvědčený prodejní postup zajistí úspěšný prodej domu kdekoliv
7 400 000 Kč

Čeho jsem v poslední době dosáhl

V domovské kanceláři RE/MAX Alfa jsem se často během roku řadil mezi nejúspěšnější makléře a ve špičce, resp. na stupních vítězů, jsem byl i v rámci kompletního celoročního vyhodnocení. Už třetí rok po sobě tak patřím do TOP 3. A to všechno v ostré konkurenci skvělých 60 kolegů na naší pobočce.

Prodej nebo pronájem nemovitosti svěřily do mých rukou desítky klientů, a tak se celková hodnota bytů a domů v transakcích vyšplhala na 121 083 190 Kč.

3 místo v naši kanceláři mě vyneslo celorepublikově na 9. místo mezi cca 1.200 makléři RE/MAXu. V tomto žebříčku jsem třetím rokem v TOP 10 v celé ČR.

V roce 2019 jsem navázal na rok 2018 a stal se podruhé v řadě nejúspěšnějším makléřem RE/MAX Alfa.

Nejúspěšnějším makléřem roku 2019 v RE/MAX Alfa jsem se stal díky prodaným nemovitostem v hodnotě 187.278 000Kč, kdy byla průměrná hodnota nemovitosti 5.209 429Kč. Více informací, bilancování a čísel z roku 2019 si můžete přečíst na mém blogu.

Čeho jsem v poslední době dosáhl

V domovské kanceláři RE/MAX Alfa jsem se často během roku řadil mezi nejúspěšnější makléře a ve špičce, resp. na stupních vítězů, jsem byl i v rámci kompletního celoročního vyhodnocení. Už třetí rok po sobě tak patřím do TOP 3. A to všechno v ostré konkurenci skvělých 60 kolegů na naší pobočce.

Prodej nebo pronájem nemovitosti svěřily do mých rukou desítky klientů, a tak se celková hodnota bytů a domů v transakcích vyšplhala na 121 083 190 Kč.

3 místo v naši kanceláři mě vyneslo celorepublikově na 9. místo mezi cca 1.200 makléři RE/MAXu. V tomto žebříčku jsem třetím rokem v TOP 10 v celé ČR.

V roce 2019 jsem navázal na rok 2018 a stal se podruhé v řadě nejúspěšnějším makléřem RE/MAX Alfa.

Nejúspěšnějším makléřem roku 2019 v RE/MAX Alfa jsem se stal díky prodaným nemovitostem v hodnotě 187.278 000Kč, kdy byla průměrná hodnota nemovitosti 5.209 429Kč. Celorepublikově jsem se umístil na 4. místě. Více informací, bilancování a čísel z roku 2019 si můžete přečíst na mém blogu.

Jak postupovat při prodeji? 9 tipů, jak prodat byt v Praze jako profesionál

Pustili jste se do prodeje nemovitosti bez zastoupení? Sice vás čeká určitá administrativní zátěž, ale zvládnout se to rozhodně dá. Abych vám prodej bytu v Praze usnadnil, sepsal jsem pro vás devět klíčových bodů prodeje, které se rozhodně nevyplatí podcenit. Vychází z toho, co pro své klienty běžně dělám a s čím slavím takový úspěch.

Prezentace a správný postup při prodeji bytu

1. Správná prezentace aneb Nepodceňte základy

Je prodejní cena, kterou jste si vysnili, rozumná a odůvodněná? Máte pěkné fotky a pořádně uklizeno? Chtěli byste na místě z fotek bydlet, kdybyste právě pořizovali byt? Napsali jste o bytu kvalitní text, který obsahuje všechny důležité informace? Tyto a další otázky je nutné si zodpovědět ještě před aktivním sháněním zájemců.

Pokud jste se rozhodli pro prodej bytu v Praze bez realitky, je celý proces jen a pouze na vás. A můžete být sebelepší a nejvstřícnější prodejce ve městě, pokud ale prezentace není kvalitní, neuspějete. Svěřte tedy odhad ceny zkušenému makléři a vypůjčte si kvalitní fotoaparát. Výrazně tím zvýšíte šanci na úspěšný prodej.

2. Kvalitní prezentace potřebuje kvalitní inzerci

Po námaze s formováním vhodné nabídky je škoda umístit jediný inzerát. Samozřejmě není nutné to přehánět a přehltit internet svojí nemovitostí – musíte na to jít s rozumem. Vyhlédněte si několik kvalitních a ověřených portálů, kam nabídku nahrajete. Můžete ji také sdílet na Facebooku, a to nejen na svém profilu, ale také v relevantních skupinách.

Samozřejmostí je zvolit vhodný a konkrétní nadpis; frází „Prodám byt v Praze“ dnes již kupujícího neohromíte. Stav svého inzerátu a reakce potenciálních zájemců je pak nutné pravidelně kontrolovat a odpovídat na ně přátelsky, ale věcně a bez kudrlinek.

Jak na prohlídky bytu se zájemci o koupi

3. Prvním kámenem úrazu jsou: prohlídky

Je možné, že právě v tuto chvíli zalitujete své samostatnosti. Při zastoupení realitní kanceláří stačí zapůjčit klíče a dále nemusíte nic řešit. Pokud však prodáváte sami, nezbývá vám nic jiného, než to zvládnout. Buďte připraveni na nálož neznámých čísel, která budou bombardovat váš telefon. Vyhraďte si v diáři několik volných míst na prohlídky, ideálně kombinujte i různé časy.

Dovoluje-li vám to rozvrh, můžete nabízet například úterní dopoledne, čtvrtek večer, pátek brzy odpoledne i celou neděli, to vše každý týden. Nechte potenciální zájemce, ať si vyberou datum a snažte se prohlídky nerušit.

Prověření zájemce při koupi bytu v Praze

4. Prověřte si zájemce

Začíná to vypadat vážně? To je skvělé, opatrnosti ale není nazbyt. Investujte do zpřístupnění záznamů v registru dlužníků, projděte si insolvenční rejstřík, vygooglujte si jméno zájemce. Nemusíte hned projíždět deset let staré facebookové příspěvky, stačí získat základní povědomí o tom, zda zájemce plní své závazky.

Ocenění bytu pro dědické řízení

5. Rezervační smlouva

Při prodeji bytu s realitní kanceláří se nějaké formy písemné dohody o rezervaci dočkáte takřka vždy. Pokud prodáváte sami, není tento dokument nezbytně nutný, na druhou stranu je vhodnou „pojistkou“. Kdyby si to kupující rozmyslel, získáte alespoň nějakou kompenzaci za ušlý zisk (odmítnutí jiných zájemců). Smlouvu můžete sepsat sami, pokud se ale ve světě realit a financí neorientujete, doporučuji využít služeb právníka.

Kdy zapojit do prodeje bytu notáře

6. Oslovte notáře

Při prodeji nemovitosti jde o velké sumy peněz, o které rozhodně ani jedna ze stran nechce přijít. Proto je nezbytné zapojit třetí stranu. Kontaktujte notáře a dohodněte se na tzv. notářské úschově pro složení rezervačního poplatku i kupní ceny. Jde o běžný postup při prodeji bytu a je zcela bez rizika. Více o tom, jak služba funguje, se dočtete v článku, který jsem publikoval na blogu.

Oceňování nemovitostí pro dědictví

7. Nezapomeňte na právní zastoupení…

Je nemovitost nějakým způsobem zatížena – smlouvou, věcným břemenem, exekucí? Chcete kupní smlouvu bez háčků a bez obav, že skončíte u soudu nebo o peníze přijdete? Poté se neobejdete bez právních služeb. Vynechání tohoto kroku by se vám mohlo vymstít, věnujte mu tedy dostatečnou pozornost.

Odhad tržní ceny nemovitosti Praha

8. ani na byrokratické „kolečko“

Katastr nemovitostí, převod podílu, návrh na vklad a kolek, ověření podpisů, list vlastnictví… Při prodeji nemovitosti se nevyhnete množství právních úkonů, vyhraďte si na ně tedy dostatek času. Pokud zmíněným pojmům nerozumíte, zavítejte na můj blog, kde pro vás pravidelně publikuji cenné tipy spojené s prodejem.

Předání bytu po prodeji bytu

9. Posledním krokem bude: předání

Ačkoliv už máte většinu procesu za sebou, není dobré usnout na vavřínech. V posledním kroku nejde o pouhé předání klíčů, je nutné také přepsat energie, dohodnout se s poskytovatelem internetu či televize, vyřešit poslední detaily s novým majitelem a pochopitelně se odstěhovat. Dejte pozor, abyste v po-prodejové euforii na něco nezapomněli.

Chcete ušetřit svůj čas, nervy, ale i peníze za služby odborníků a správní poplatky? Svěřte svůj prodej pod křídla zkušené realitní kanceláře, která všechny náležitosti zařídí za pevně stanovenou provizi.

Kdo jsem?

Jmenuji se David Majer a jsem realitní specialista působící v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa. Mým cílem je pomáhat klientům s prodejem jejich bytu a co nejvíce zjednodušit celý náročný proces.

Při své práci využívám všech nástrojů, které mám k dispozici – od moderních technologií a internetu přes zázemí ve společnosti RE/MAX Alfa až po své vlastní zkušenosti.

Specializuji se na prodej bytů v Praze, v jejímž realitním trhu se vyznám jako ve vlastní domácnosti. Zaměřuji se také na odhady cen nemovitosti – na odhady pro budoucí prodej, které poskytuji zdarma, ale i na odhady pro dědické řízení.

 

Kdo jsem?

Jmenuji se David Majer a jsem realitní specialista působící v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa. Mým cílem je pomáhat klientům s prodejem jejich bytu a co nejvíce zjednodušit celý náročný proces.

Při své práci využívám všech nástrojů, které mám k dispozici – od moderních technologií a internetu přes zázemí ve společnosti RE/MAX Alfa až po své vlastní zkušenosti.

Specializuji se na prodej bytů v Praze, v jejímž realitním trhu se vyznám jako ve vlastní domácnosti. Zaměřuji se také na odhady cen nemovitosti – na odhady pro budoucí prodej, které poskytuji zdarma, ale i na odhady pro dědické řízení.

 

Chcete vědět, za kolik peněz můžete v Praze prodat váš byt?

Pokud potřebujete odhad tržní ceny nemovitosti, měli byste vědět, že odhad nemovitosti kalkulačka nezpracuje. Dobrý odhad, který vám pomůže zajistit nejlukrativnější prodej by měl vycházet ze tří zdrojů. Kalkulačka nemovitosti tedy zdaleka nestačí.

Jak vám pomůže ocenění nemovitosti online?

Díky odhadu prodejní ceny neprodáte byt pod cenou nebo cenu bytu naopak nepřeženete. To vám umožní prodat byt během dvou měsíců a nebudete muset se zájemci vyjednávat o slevě. 

Vyzkoušejte odhad tržní ceny nemovitosti zdarma, který je klíčem k úspěchu, pokud zvažujete prodej.

Odhad bytu

Stáhněte si e-book zdarma:

8 věcí, které mají vliv na odhad bytu

Nejdiskutovanějším tématem při prodeji nemovitosti jsou peníze. Řeší je obě strany, a to stávající i potenciální majitel. Ačkoliv pomyslně „stojí proti sobě“, mají stejný cíl – co nejvýhodnější výsledek.

Připravil jsem pro vás e-book, který vám stanovení prodejní ceny usnadní. Dozvíte se v něm o osmi zásadních věcech, co ji přímo ovlivňují. Když na ně následně budete pamatovat, máte mnohem větší šanci, že určíte ideální rozmezí, ve kterém se lze s částkou pohybovat.

Co o mě říkají lidé, kteří se mnou už svou nemovitost prodali?

byla jsem zcela spokojená s vypracováním velmi podrobné a vyčerpávající nabídky
IVANA MAREŠOVÁ
IVANA MAREŠOVÁ
11:54 11 Apr 24
Velmi dobře a rychle zpracovaný odhad, solidní jednání.
MyLucie13
MyLucie13
17:39 31 Mar 24
S panem Majerem jsme uzavírali poměrně velký obchod a díky jeho profesionalitě, rychlosti a znalostem šlo vše naprosto hladce, bez zbytečných průtahů a prodlev. Jsem moc ráda za tuto spolupráci a velmi děkuji.
Monika Hauptvogel
Monika Hauptvogel
21:31 31 Jan 24
Mou zkušenost s realitním agentem, panem Davidem Majerem, ze skupiny RE/MAX Alfa, lze vystihnout následujícími pojmy: ochota, rychlost, flexibilita, vstřícnost a všudypřítomná profesionalita. Věřím, že tyto skutečnosti mohu potvrdit o to více, že... jsem v rámci transakce proběhnuvší koncem roku 2023 byl protistranou klienta pana Majera. A tedy přesto, že jsem nebyl zastoupeným klientem, se pan Majer v rámci transakce spravedlivě postaral o veškeré významné momenty vypořádání vztahů k dotčené nemovitosti.číst dál
Lukáš Kolenský
Lukáš Kolenský
20:37 01 Jan 24

Stáhněte si e-book zdarma:

7 chyb, při prodeji bytu v Praze

Při prodeji bytu se můžete dopustit mnoha chyb. Některé mají za následek nižší prodejní cenu, jiné zbytečně zdlouhavý prodej a nebo taky právní vady a chyby.

Připravil jsem pro vás e-book, který vám chyby při prodeji bytu představí a zároveň ukáže, jak to udělat správně. Když se vyvarujete všech chyb, které v e-booku popisuji, čeká vás perfektní výsledek v podobě lukrativního a hladkého prodeje.

Kontakt

Chcete se na něco zeptat, nevíte si s něčím rady, potřebujete nezávazně poradit s prodejem nemovitosti?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

PODÍVEJTE SE NA MŮJ VZDĚLÁVACÍ BLOG

Více jak 4 000 + odběratelů čte každý týden nový článek na mém blogu o pražském realitním trhu.

0
+
Blogových článků
0
+
Bonusů ke stažení
0
+
Zhlédnutí článků
Při pohledu na realitní trh je důležité rozlišovat mezi inzerovanými cenami a cenami, za které jsou nemovitosti…
číst celý článek
Rozvod je životní situace, která s sebou často přináší nejen emocionální, ale i právní a finanční výzvy.…
číst celý článek
V oblasti realitních transakcí se často setkáváme s otázkou, zda je možné vložit vklad vlastnického práva jako…
číst celý článek