730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Sreality jako nástroj na prověření makléře. Zjistěte za pár minut podle jednoduchého návodu, jestli říká makléř pravdu

23.1. 2019 David Majer

Internet a zhruba 10 minut – to je vše, co potřebujete k tomu, abyste si ověřili, s kým máte tu čest. Snadněji se pak rozhodnete, jestli a za jakých podmínek s dotyčným makléřem navázat spolupráci. Cílem tohoto „rychlopátrání“ nemusí být jen přímočaré zjištění, jaká je pravda, ale i prohlídka stylu a způsobu práce.

Kam tedy nahlédneme? Do inzerátů na Sreality.cz. A proč zrovna na tento portál? Protože každý profesionál, který chce být konkurenceschopný a chce nemovitosti skutečně prodávat, je musí prezentovat především na tomto místě.

Jedná se o nejnavštěvovanější server tohoto typu, vyhledává ho spousta potenciálních kupců. Pokud by na něm daný makléř nefiguroval, šel by proti zájmům majitele, kterého zastupuje. Připravil by ho o množství poptávek od uživatelů (zájemců), kteří jinde byty či domy neshánějí.

Návod se 3 kroky aneb kam kliknout a co si z toho vzít

Jdeme prověřovat a vyhodnocovat. Na webu Sreality je obtížné prohledávat profily realitních makléřů/společností, proto na to půjdeme menší oklikou. Řiďte se následujícími body.

1. Do vyhledávače Google zadejte frázi, která obsahuje jméno a příjmení makléře a slovo „Sreality“.

Pokud byste si tedy takto „proklepávali“ mě, hledali byste slovní spojení: David Majer Sreality. Jak vidíte na obrázku níže, objeví se různé odkazy. Většina z nich vede ke stejným informacím, takže můžete kliknout na první, druhy, třetí… Dejte si jen pozor u případné shody jmen, abyste si prohlíželi toho „svého“ realitního makléře a ne jmenovce.

Jak prověřit makléře na sreality.cz

2. Obhlédněte nabídku a zaměřte se na kvalitu inzerátů i jejich počet.

Stačí párkrát scrollovat dolů a nahoru, proklikat jednotlivé strany a máte jasno. Hned poznáte, jestli se jedná o:

  • špičkové (nádherné fotky, home staging, atraktivita),
  • průměrné (obyčejné či technicky nedokonalé fotografie, neuklizený interiér, amatérský dojem)
  • nebo nedostatečné služby (málo fotek, špatné záběry, nepořádek, event. snímky úplně chybí).

Kromě vizuálu má vypovídající hodnotu také množství prodávaných bytů/domů. Důvodem k větší obezřetnosti mohou být na jedné straně jeden či dva „kousky“, na té druhé desítky různorodých nemovitostí (a třeba i z rozmanitých lokalit).

Málo početná varianta nejspíše ukazuje na nezkušeného začátečníka, ta opačná na tzv. kvantiťáka, o kterém se dozvíte víc v přehledné infografice s 5 typy realitních makléřů.

3. Porovnejte zjištěné údaje s tím, co vám tvrdí makléř.

  • Představil se vám jako expert na oblast Prahy? Pak by v jeho portfoliu na Srealitách měly převládat nemovitosti z oblasti Prahy.
  • Ujišťuje vás, že používá moderní prodejní nástroje, které zaručují úspěšný prodej za nejvyšší možnou cenu? Pak by to mělo být patrné už z podoby inzerátů – standardem jsou profesionální fotky jako z katalogu, eventuálně profesionální videoprohlídka a také provedený home staging.

Podobně „rozklíčujete“ jakýkoliv fakt, který vám předloží. Když narazíte na nesrovnalost, chtějte vysvětlení. Některá nedorozumění mohou vzniknout jako důsledek komunikačního šumu. Jestliže vás ale znepokojuje více „vystopovaných“ věcí, raději na spolupráci nepřistupujte.

Žádná aktivita na Srealitách?

U zkušeného profíka, který vždy maximalizuje šance na prodej, tohle neexistuje. Důrazně tedy doporučuji – tím spíš chtějte vědět víc. Postupujte třeba podle mého článku 5 znaků úspěšného a dobrého realitního makléře, se kterým vás čeká vynikající spolupráce.

Chci nabídnout nemovitost na prodej

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

Sreality jako nástroj na prověření makléře. Zjistěte za pár minut podle jednoduchého návodu, jestli říká makléř pravdu
5 (99.17%) 72 hodnocení

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2018, celkově se umístil na 9. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Váše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.