Home staging aneb jak prodat byt rychle a za vyšší cenu

22.2. 2016 (Aktualizováno: 12.2. 2024)David Majer

Možná jste už někdy narazili na inzerát bytu, kdy byt vypadal na fotkách opravdu krásně. Z fotek zářila čistota, nikde se neválely přebytečné předměty a byt vypadal jako z katalogu. Pokud ano, tak jste s největší pravděpodobností viděli inzerát bytu, kde byl proveden home staging.

Byt po home stagingu se prodá o více než 10 % dráž

Home staging je příprava nemovitosti na prezentaci, focení a prodej.  Designéři upraví váš byt tak, aby zaujal co nejširší okruh okolí. Je jedno, zda prodáváte byt v paneláku nebo byt v cihlovém domě na Praze 1. Téměř všude je možné provést homestaging bytu, tak aby jej kupující viděli v tom nejlepším světle.

 Kdy je vhodné udělat home staging?

Jak home staging probíhá?

Je důležité říct, že stagingů je několik druhů. Home staging v pravém slova smyslu je to, že do prázdného bytu se přiveze nábytek a bytové doplňky a udělá se z bytu pod taktovkou designérů byt tak atraktivní, že se zpravidla prodá do 48 hodin. V takovém případě je všechno dovezené vybavení použito nejen pro účel nafocení bytu, ale i pro prohlídky se zájemci o koupi.

Jak probíhá home staging a jeho výsledky můžete vidět zde

Potom tady máme foto staging, což je nejčastější varianta stagingu. V tomto případě designéři velmi často použijí stávající vybavení z prodávaného bytu. Někde něco uberou, někde přidají něco svého. Byt se profesionálně vyfotí a poté si své rekvizity opět odvezou a byt uvedou do původního stavu, což je důležité pro klienty, kteří v prodávaném bytě stále bydlí.

Kolik peněz za home staging zaplatíte?

Home staging, který je náročnější, kdy je třeba vybavit prázdný byt podle velikosti bytu stojí okolo dvaceti tisíc korun. Foto staging se pohybuje kolem deseti tisíc. Naši klienti mají při prodeji bytu se mnou foto staging zdarma. Výsledky prodeje bytu, kde byl proveden staging jsou ohromné. Rychlost prodeje se zvýšila o 78% a rezervační smlouva se často podepisuje do 24 hodin. Můj osobní rekord je 18 hodin od spuštění inzerce bytu.

Nechcete při prodeji bytu chybovat?

Prodat byt ze nejvyšší možnou cenu není snadnou věcí. Aby se vám to podařilo, musíte znát základní pravidla, které při prodeji bytu není radno vynechat. Stáhněte si e-book zdarma a zjistěte 7 nejčastějších chyb.

David Majer
David Majer je „dvojkou“ RE/MAXu. Za rok 2023 se stal 2. nejúspěšnějším makléřem v celé ČR, kdy uskutečnil prodeje nemovitostí v celkové hodnotě 304.311.465 Kč. Díky těmto výsledkům v rámci kanceláře RE/MAX Alfa obsadil 1. místo v roce 2023 a již šestým rokem po sobě je součástí elitního klubu TOP 5. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt či dům a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.