Infografika – 5 důvodů, proč si rozmyslet prodej nemovitosti bez provize

23.1. 2018 (Aktualizováno: 1.6. 2018)David Majer

Pokud zvažujete prodej nemovitosti a přemýšlíte o službě, kdy při prodeji nemovitosti neplatíte provizi, měli byste vše důkladně promyslet. Připravil jsem pro vás jednoduchou a přehlednou infografiku s 5 důvody, proč nemusí být prodej bez provize tak skvělou nabídkou, jak se na první pohled zdá.

Body v infografice vám pomohou se zamyslet, zda opravdu můžete ušetřit desítky nebo stovky tisíc na provizi realitní kanceláři. Grafika vám ukáže, na co si dát pozor a co s realitní kanceláří dobře vyjednat a smluvně ošetřit (snížení provize, když se snižuje prodejní cena bytu, zvýšení kupní ceny v případě více zájemců apod.), pokud vám slibují, že při prodeji nemovitosti neplatíte provizi.

Abyste se v této problematice dobře zorientovali a nenechali se případně napálit, připravil jsem pět zásadních vysvětlení, které popisuji v tomto článku.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2020 se umístil na 3. místě a drží se tak třetím rokem v TOP 3. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.