Infografika – 5 důvodů, proč si rozmyslet prodej nemovitosti bez provize

23.1. 2018 (Aktualizováno: 17.1. 2023)David Majer

Pokud zvažujete prodej nemovitosti a přemýšlíte o službě, kdy při prodeji nemovitosti neplatíte provizi, měli byste vše důkladně promyslet. Připravil jsem pro vás jednoduchou a přehlednou infografiku s 5 důvody, proč nemusí být prodej bez provize tak skvělou nabídkou, jak se na první pohled zdá.

Body v infografice vám pomohou se zamyslet, zda opravdu můžete ušetřit desítky nebo stovky tisíc na provizi realitní kanceláři. Grafika vám ukáže, na co si dát pozor a co s realitní kanceláří dobře vyjednat a smluvně ošetřit (snížení provize, když se snižuje prodejní cena bytu, zvýšení kupní ceny v případě více zájemců apod.), pokud vám slibují, že při prodeji nemovitosti neplatíte provizi.

Abyste se v této problematice dobře zorientovali a nenechali se případně napálit, připravil jsem pět zásadních vysvětlení, které popisuji v tomto článku.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům až 5 nemovitostí. Během působení v RE/MAXu prodal nemovitosti v hodnotě 767.107.612 Kč. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. V roce 2017 se stal skokanem roku ČR napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2022 se umístil na 4. místě a drží se tak již 5. rokem v TOP 5. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.