730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Jak jsem získal prestižní ocenění Skokan roku 2017 a dalších 6 nejzajímavějších otázek, které jste mi položili

31.1. 2018 (Aktualizováno: 1.6. 2018)David Majer

Jako realitní specialista dennodenně předávám spoustu užitečných informací, které pomáhají při prodeji nemovitosti. Často se mě ale lidé ptají i na věci, co se týkají spíše mého celkového profesního naladění než samotného „realitního obchodu“.

Aktuálně se s dotazy (od vás) doslova „roztrhl pytel“, a tak jsem se rozhodl vybrat ty nejlepší a odpovědět na ně také prostřednictvím článku. Za chvilku se například dozvíte, jak vnímám ocenění makléř Skokan roku ČR 2017, proč tvořím tento blog nebo co chystám do budoucna.

Odlišujete se nějak od ostatních makléřů?

Myslím, že určitě. Nezaměřuji se totiž primárně na svůj prospěch, ale na spokojenost (i potenciálního) klienta. A z toho vycházejí všechny mé postupy. Nezajímám se jen o lidi, se kterými mám domluvenou spolupráci. Ukazuji, jak by vše mělo vypadat nebo probíhat, aby se nikdo při prodeji či koupi nespálil.

Svým způsobem se tak snažím kultivovat prostředí realit a nasměrovat pozornost na to nejdůležitější: zájmy majitelů nemovitostí. Věřím, že tato „osvěta“ už nejednou zachránila desítky či stovky tisíc korun.

Poskytuji odborné odhady cen zdarma, odhaluji chyby brzdící prodej, vytvářím e-booky plné rad a tipů. A co se týče samotné „akce“, tedy prodeje bytu nebo domu, tam vyznávám komplexní přístup. Každý krok je pro mě extrémně důležitý a nic neodbývám. Protože jen tak můžu plně využít potenciál daného objektu.

Nestačí jen udělat ucházející inzerát, musí být vyšperkovaný. A stejně tak prohlídka – nestačí jen zájemci ukázat místnosti, je třeba být dokonale připravený a využívat osvědčené prodejní dovednosti. A takto bych mohl pokračovat až do úplného finiše, podepsání kupní smlouvy.

Zkrátka: starám se od začátku až do konce, a to s maximálním úsilím. To je i důvod, proč si nenabírám hromady nemovitostí k prodeji, ale vždy se věnuji jen vybraným a s exkluzivitou.

Co se vám nejvíce líbí v REMAXu a co vnímáte jako největší rozdíl oproti předchozímu působení v realitce MAXIMA?

Asi nejvíce oceňuji unikátní systém spolupráce s kolegy. A tato výhoda je také nejzásadnějším rozdílem v porovnání REMAX vs. MAXIMA. Znamená to, že mohu pracovat v tandemu se svou manželkou Luckou nebo využívat možnosti, které přináší propojení jednotlivých poboček – každou sice vlastní jiný majitel, ale všechny se řídí „centrálně“ nastavenými pravidly.

Makléři v „dresu“ REMAX tak nesoupeří, ale vzájemně si pomáhají a spolupracují. S kolegy tak sdílíme jak vizi, tak i zkušenosti, dovednosti, kontakty… Tím se opět vracím k zásadě, že na prvním místě je klient a jeho spokojenost.

Jak se vám povedlo získat prestižní ocenění Skokan roku pro nejúspěšnějšího makléře?

Pokud nebo kancelář REMAX Alfa sledujete na Facebooku, asi jste zaznamenali můj velký úspěch. Dosáhl jsem na ocenění pojmenované Skokan roku 2017. Uděluje se makléři s nejlepšími výsledky, který začal působit v REMAXu v daném roce.

A jak se mi to tedy povedlo? „Nic zvláštního“ jsem pro to nedělal. Jen jsem dál úročil své bohaté zkušenosti a pokračoval v tom, co umím. Takže jsem pomáhal s prodejem nemovitostí v Praze, stejně jako tomu bylo i v mém dřívějším působišti – RK Maxima, ze které jsem loni odešel.

David Majer skokan roku REMAX 2017 makléř

Co pro vás toto ocenění znamená?

Považuji ho za potvrzení, že odvádím dobrou práci. A když ještě pomyslím na to, v jaké „našlapané“ konkurenci kvalitních a výkonných „realiťáků“ jsem uspěl, vážím si ho o to více. Také mě motivuje, protože mi nastavilo laťku do budoucna. Pokořil jsem první milník v REMAXu a chci ho překonat.

Co byste poradil začínajícím makléřům?

Aby po prvním úspěchu „neusínali na vavřínech“, rozvíjeli se a vzdělávali. Naše profese není o tom naučit se jeden scénář a podle toho pak jet. Ano, po čase si každý specialista vytvoří specifické know-how, ale za další dobu může zjistit, že se realitní trh proměnil a vyžaduje úplně odlišný postup a nástroje.

Také bych jim poradil, aby na „makléřinu“ pohlíželi jako na obor, ve kterém se mísí spousta aktivit a oblastí. Kvalitní odborník se zlepšuje ve všech – v umění prodeje, komunikačních dovednostech, práci s emocemi, analytickém myšlení, marketingu a mnoha dalších.

A v neposlední řadě musím zmínit už několikrát vzpomínaného klienta. On je těžištěm a středobodem (ne)úspěchu. V tomto ohledu samozřejmě narážím nejen na profesionální a spolehlivé jednání za všech okolností, ale i na otázku kvality/kvantity. Čím více zákazníků se snaží makléř „obsloužit“, tím méně času může věnovat jejich příběhům. A to přinese jen průměrné výsledky.

Proč píšete blog?

Protože chci pomáhat s realitami i lidem, co se chtějí s prodejem popasovat sami. Nebo se o něj zajímají z čisté zvědavosti. Je to náročné a pracné, ale podle ohlasů to má smysl. A proto mi to stojí za tu investovanou energii a čas.

Jaké jsou vaše další plány a cíle v realitním oboru?

Vždycky jsem byl zdravě ambiciózní a toho se budu držet i nadále. Nechci zabřednout do „zajetých kolejí“, chci své služby neustále vylepšovat – k 100% spokojenosti klientů. A mimo tyto tak trochu obecné plány jsem si stanovil jeden jasný cíl. Stát se jedním ze tří nejlepších makléřů v REMAXu. V celorepublikovém měřítku. Takže „kostky jsou vrženy“ a já jdu do toho s maximálním nasazením. Stejně jako doposud. Držte mi palce.

Zajímá vás něco, co se v odpovědích neobjevilo? Napište mi email nebo třeba na Facebooku. Budu se snažit reagovat obratem.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.