O jaké bydlení v Praze je největší zájem? Prim hrají panelákové byty na sídlištích Chodov a Háje

3.1. 2017 (Aktualizováno: 15.4. 2017)David Majer

Během kariéry realitního specialisty mi „prošly rukama“ desítky nemovitostí v nejrůznějších částech Prahy. Opakované zkušenosti nabírám především na Jižním Městě – konkrétně na Chodově a Hájích, které v mém profesním žebříčku TOP lokalit prodejnosti patří mezi hodně oblíbené. A nejinak je tomu i u kupujících, kteří shání dostupné bydlení. Proč tomu tak je? To se vám pokusím nastínit na následujících řádcích.

Chodov a Háje byly ještě do 60. let minulého století samostatnými obcemi. Ideální poloha, zeleň v okolí a možnost napojení na infrastrukturu se však postaraly o to, že se oficiálně staly součástí metropole a daly vzniknout obrovskému panelovému sídlišti s výhodnými podmínkami pro spokojené žití. A na tom se dodnes nic nezměnilo. Až na mnohem bohatší zázemí a občanskou vybavenost. A taková komplexnost mě osobně zkrátka hodně baví. Pojďme se na ni podívat zblízka.

Lesopark na dosah

Za velké zdejší lákadlo považuji Lesopark Háje, který náleží k tomu Hostivařskému. Nabízí příležitost obklopit se zelení, aniž by bylo potřeba trávit nejprve dlouhé minuty či hodiny v autě či autobuse. Perfektní místo pro obyčejné procházky, běh nebo jízdu na kole i zcela oddychové záležitosti, jako jsou pikniky v trávě či v létě opalování. Velké plus představují i prolézačky pro řádění těch nejmenších. A to zdaleka není všechno.

Můžete narazit i na zookoutek nebo zatopený lom, kde hnízdí nejrůznější druhy ptactva. Mezi další skvělé zastávky, které se zejména v poslední době těší velké oblibě, jsou i venkovní posilovny. Zlatým hřebem je pak pro mě vodní nádrž Hostivař s koupalištěm nebo i půjčovnou lodiček.

S každým přečteným článkem, jste blíže správnému rozhodnutí

Nejdůležitější novinky přímo na váš email. Přidejte se k 10 000 + odběratelů a mějte přehled o pražském realitním trhu. Navíc kniha, jakým chybám se vyhnout při prodeji bytu zdarma.

Příští článek výjde 14.6. 2023

Obchody, školy, sportoviště bez dojíždění

A teď něco málo o ryze praktických záležitostech. Jak už jsem zmínil, obě vzpomínaná sídliště mají veškerou občanskou vybavenost. Mateřské školky, základní školy, lékaři, obchody, restaurace, kulturní zařízení, to všechno je zde samozřejmost.

A stejně tak je tomu i u sportovišť. V roce 2014 byl otevřen moderní areál Jedenáctka s bazénem, tobogány a dalšími vodními atrakcemi, kde si mohou skvěle užít jak rodiny s dětmi při klidnějším čvachtání, tak i sportovci, co si potřebují dát pořádně do těla.

Zajímavá místa nejen jako cíle nedělních procházek

Bydlení na „Jižáku“ vyhledávají mnozí i z toho důvodu, že se v blízkém či vzdálenějším okolí nachází řada atraktivních míst, která se mohou stát cíli menších i větších výletů a výprav za poznáním. Jedním z nich je například Chodovská tvrz, historická památka s bohatou programovou nabídkou. Konají se zde výstavy, koncerty, tvůrčí dílny a kurzy a dokonce svatby.

Do centra pár zastávek metrem

Dostávám se k dalšímu bodu. A to velmi významnému, protože právě doprava a dostupnost je něco, co řeším snad při každé spolupráci na koupi či prodeji nemovitosti. Chodov a Háje jsou v tomto ohledu jedničkou. Mají velmi dobře řešené autobusové linky s hustou sítí zastávek a leží na trase metra C. Do centra se tak dá pohodlně dostat za 10–20 minut. Když cestuji autem, využívám dálnici D1, ze které se napojím na magistrálu.

Paneláková zástavba vede

Co dále patří k pozitivům Chodova a Hájí? Že jsou to panelová sídliště. „Paneláky“ opět zažívají boom, protože nabízí levné a bezstarostné bydlení. Největší poptávka je po dispozicích 2+kk  a 3+kk. Pokud tedy vlastníte byt v těchto částech Jižního Města a chystáte se na jeho prodej, při správném postupu seženete solidního kupce klidně i za pár dnů.

A to je v porovnání s ostatními lokalitami, kde také pravidelně působím jako realitní makléř, opravdu vynikající rychlost.  Obrovská poptávka pramení jak z obecné náklonosti k panelákovým obydlím, tak právě z prostředí a jeho možností, které patří k tomu nejlepšímu v celé Praze.

Skvělá příležitost, jak prodat byt co nejvýhodněji

Všechna uvedená pozitiva, která jsem v tomto článku přiblížil, vám jako prodávajícímu významně „hrají do karet“. Ale nemyslete si, že to budete mít úplně bez práce a zájemci se budou předhánět s nabídkami částek, které vám za byt zaplatí.

Stejně jako u jakékoliv jiné nemovitosti, i v tomto případě přistupujte k prodeji pečlivě a důsledně. Ačkoliv můžeme Chodov a Háje považovat za hvězdy realitního trhu v Praze, zbytečné chyby, kvůli kterým ve výsledku proděláte, mohou nastat i bez toho, aniž byste si to uvědomili.

Proto vám rád nabídnu svou pomoc, kterou stavím na velkých zkušenostech a odborných znalostech. Neváhejte mě kontaktovat, poradím vám, jak prodat byt bez starostí a stresu.

S každým přečteným článkem, jste blíže správnému rozhodnutí

Nejdůležitější novinky přímo na váš email. Přidejte se k 10 000 + odběratelů a mějte přehled o pražském realitním trhu. Navíc kniha, jakým chybám se vyhnout při prodeji bytu zdarma.

Příští článek výjde 14.6. 2023

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům až 5 nemovitostí. Během působení v RE/MAXu prodal nemovitosti v hodnotě 767.107.612 Kč. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. V roce 2017 se stal skokanem roku ČR napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2022 se umístil na 4. místě a drží se tak již 5. rokem v TOP 5. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.