Odhalte zákulisí RE/MAXu: proč umí prodat byt rychleji než jiné realitky?

27.7. 2017 (Aktualizováno: 1.6. 2018)David Majer

V realitní branži je tématem číslo jedna rychlost. Zvláště pro prodávající, kteří chtějí mít vše za sebou co nejdříve. A to i přesto, že jim vždy maximálně pomáhám, aby s prodejem neměli žádné starosti. Proto jsem rád, že jim mohu v otázce tempa celého procesu nabídnout perfektní výsledky. Realitní kancelář RE/MAX, kde působím jako makléř, totiž patří mezi nejrychlejší.

Nejsou v tom „kouzla“. Ani nevynecháváme žádné kroky. Nestojí za tím ani nějaké realitní finty. Klíč k rychleji dosaženému prodejnímu úspěchu představuje unikátní systém spolupráce mezi jednotlivými pobočkami. Jen v Praze jich funguje zhruba 30. Každá si svůj provoz řeší samostatně – mají svého majitele a svůj způsob řízení. Ale spojují je „centrální“ pravidla, co stanovují nutnost vzájemně si pomáhat.

Máme společný cíl

Takže i když jsou jednotlivé kanceláře RE/MAX franšízami, všichni „remaxoví realiťáci“ působí jako jeden velký tým. Protože nejde o to soupeřit, ale pod společnou značkou zajistit maximální spokojenost klienta, kterého považujeme za středobod naší práce. O jeho potřeby a požadavky tu jde v prvé řadě.

Více makléřů = více příležitostí pro prodej i koupi

Výše popsané nastavení uvnitř sítě RE/MAX významně zvyšuje šance na svižnější průběh prodeje nebo koupě. Konkrétně to pak vypadá zhruba takto:

  • Nabízím byt k prodeji.
  • Dozví se o tom makléř z jiné pobočky RE/MAXu, který naopak zrovna shání takovou nemovitost pro svého klienta. Spojí se se mnou.
  • Sjednáme si schůzku, na které zjistíme, jestli se požadavky našich klientů shodují. Zároveň se domluvíme, že si rozdělíme provizi z případného prodeje.
  • Poté se uskuteční prohlídka a vše se rozběhne mnohem dříve než při klasickém postupu.

Prodávaný byt se tak může k vážnému zájemci dostat rychleji díky zapojení desítek různých makléřů do jedné databáze. RE/MAX tímto staví pomyslné mosty mezi nabídkami a poptávkami a efektivně zkracuje celý proces.

Popisovaná spolupráce není mezi realitními specialisty vůbec běžná. Nikdo se totiž nechce dělit o případný zisk v podobě provize. Na tomto faktu zpravidla ztroskotají všechny snahy spojit síly. Ale v RE/MAXu tuto metodu spolupráce máme za jeden z pilířů úspěchu, proto to spolehlivě funguje.

Chystáte se prodat nemovitost a zaujala vás možnost sehnat kupce co nejrychleji díky nastíněné RE/MAXové „politice” týmového úsilí? Neváhejte mě kontaktovat, rád vám pomohu.

 

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

 

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům až 5 nemovitostí. Během působení v RE/MAXu prodal nemovitosti v hodnotě 767.107.612 Kč. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. V roce 2017 se stal skokanem roku ČR napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2022 se umístil na 4. místě a drží se tak již 5. rokem v TOP 5. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.