Bilancuji rok 2018 a odhaluji statistiky: podařilo se mi splnit cíle?

16.1. 2019 (Aktualizováno: 3.2. 2019)David Majer

Rok 2018 už pomalu „mizí v dáli“, a tak je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, co přinesl – mně a mým klientům. Ve světě realit jsem opět nasbíral hromadu zkušeností, díky kterým mohu neustále zdokonalovat vlastní prodejní know-how. Velké věci se však udály i v mém osobním životě… Zajímá vás víc? Tak čtěte dál, o vše se s vámi podělím na následujících řádcích, a to i v řeči konkrétních čísel, která vás možná překvapí.

Když jsem tvořil podobný souhrn vloni, dal jsem sám sobě slib, že se posunu dál (i kdyby jen nepatrně). Moje profesní přání do budoucna vypadala zhruba takto:

  • I nadále budu dělat vše pro to, abych v zájmu klienta/prodávajícího dosáhl vždy na nejvyšší možnou cenu.
  • Nesmím polevit v tvorbě užitečných článků pro širokou/laickou veřejnost, které pomáhají s orientací v nepřehledné realitní džungli a dokážou ušetřit starosti či čas a dle problematiky i peníze.

Jak to dopadlo? Jak nejlépe mohlo. Výzvy zdolány. A navíc i s příjemnými bonusy, protože některé výsledky se vyšplhaly na úroveň, kterou jsem neočekával. Mám sice obrovské ambice, ale zároveň vím, že je na místě pokora a střízlivý náhled.

„Highlighty“ aneb tohle mě potěšilo nejvíce

Ačkoliv se v tomto článku zabývám hlavně svou prací, musím za TOP událost roku 2018 jednoznačně označit narození druhého syna. K Oliverovi tak v prosinci přibyl mladší bráška Oskar a byl to nejhezčí vánoční dárek, jaký jsem kdy dostal.

Zpátky k „makléřině“ – co tedy považuji za nejdůležitější? Největší radost mám z tohoto:

  • V domovské kanceláři RE/MAX Alfa jsem se stal nejúspěšnějším makléřem za uplynulý rok 2018. Na 1. místo jsem se dostal v konkurenci 49 skvělých kolegů, takže si dosažení nejvyšší příčky nesmírně vážím. A jsem rád, že se tento úspěch zařadí mezi další ocenění, co mě motivují a ukazují mi, jak stojí za to soustředit se na kvalitu, poctivý přístup a spolehlivost.
  • 9. místo z 1.391 makléřů v ČR – to je příčka, na které jsem se umístil v roce 2018 v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR
  • Na blogu jste se mohli začíst do 51 článků/příspěvků. Těší mě, že mi „nedošel dech“ a pořád nacházím inspiraci pro tvorbu. Ani letos tak nebude nouze o zajímavá (a někdy hodně ožehavá) témata, ve kterých vás bez obalu seznamuji se situací na trhu s nemovitostmi a realitním oborem.
  • 645krát jsem vám pomohl stanovit ideální cenu bytu před jeho prodejem – tolikrát jste využili online odhad zdarma, který vás nasměruje k co nejvýhodnější transakci.

Vyčerpávající infografika jako shrnutí roční dřiny

Dost bylo vysvětlování a zamýšlení, pojďme na „tvrdá data“. Prostřednictvím infografiky níže nakouknete do mých statistik, které mi nastavily laťku pro letošek.

A abych nezapomněl: děkuji klientům. Bez jejich důvěry by prodejní čísla rozhodně nebyla taková. Věřím, že i tento přehled je potvrzením, že se jim spolupráce se mnou 100% vyplatila. Do detailů vyladěný postup, kterého se vždy držím, zkrátka funguje.

Realitní makléř David Majer výsledky 2018

A co dál?

Na závěr se nabízí úvaha, co bude dál a s jakými plány vstupuji do další etapy. To je jednoduché – cílem je a bude špičková kvalita služeb, ze které pramení spokojenost klientů. A s tou pak přijdou i hezká čísla a dílčí úspěchy. Mimochodem, minimálně to 1. místo v Alfě budu chtít zopakovat.

Přečtěte si víc o mém profesním naladění v sekci O mně, ve které jsem shrnul, co a jak dělám a proč nechci být jen „obyčejný“ makléř.

David Majer nejuspesnejsi makler REMAX Alfa 2018

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům až 5 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. V roce 2017 se stal skokanem roku ČR napříč celým RE/MAXem v České republice. Drží se tak již 4. rokem v TOP 3. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.