Podívejte se na reálné prodeje krok za krokem

Expresní výkup nemovitosti? Jedině jako „nouzovka“, když už jste opravdu vyčerpali všechny možnosti

10.9. 2020 (Aktualizováno: 1.3. 2021)David Majer

„Určitě se najde lepší cesta.“ Takhle nějak reaguji na otázky ohledně okamžitého výkupu nemovitostí. Nabízí sice rychlé řešení finančních problémů, ale přínos tohoto postupu rozhodně nepřeváží fakt, jak moc proděláte. Za možnost získat ze svého bytu nebo domu peníze co nejdříve tak obvykle zaplatíte stovky tisíc.

Je to zkrátka něco za něco –⁠ prodáte doslova ze dne na den, ale za mnohem méně peněz než v rámci klasického obchodu. Proto doporučuji následující: rychlý výkup za hotové důkladně promyslete.

Pouvažujte nad ním ne jednou, ne dvakrát, ale i třikrát a vícekrát. Rozeberte svou situace ze všech úhlů pohledu, neunáhlete se. A také vše zkonzultujte s odborníkem, pozvěte si 3 různé realitní makléře a chtějte znát názor na prodej a potenciál vaši nemovitosti.

Ve zkratce: jak expresní výkup nemovitosti probíhá

Přímým výkupem se zabývají specializované firmy a realitní kanceláře. Ačkoliv má každá společnost vlastní know-how, princip takového obchodu bývá všude stejný:

  • Na schůzce domluvíte vše podstatné, tedy výkupní cenu, termíny, způsob úhrady apod.
  • Výkupce vypracuje dokumentaci (většinou je vše nastavené tak, abyste se nemuseli starat o žádnou administrativu či cokoliv zařizovat).
  • V případě potřeby se v mezičase jedná i s exekutorem či insolvenčním správcem nebo jinými věřiteli.
  • Po splnění smluvních podmínek obdržíte danou částku (nebo zálohu, záleží na konkrétních okolnostech). 
  • Transakce se uskuteční v řádu několika dnů, u právně čisté nemovitosti může být hotovo doslova na druhý den.
Oceňuji vstřícné a ochotné jednání pana Majera a hlavně rychlost prodeje mé nemovitosti. Mohu jen doporučit. J. Maiselová
Jaroslava M
Jaroslava M
19:21 21 Feb 21
Jsem velice spokojen, potřeboval jsme rychle prodat dost zdevastovány byt z dědictví. Pan Majer bleskově zabezpečil vyklizeni bytu a připravil home staging, co celou vec znacne zjednodušilo a urychlilo. Vřele doporučuji
Bobo Mihok
Bobo Mihok
12:01 22 Feb 21
Děkuji za rychle a solidní jednání
bender zadunajskij
bender zadunajskij
08:02 22 Feb 21
Využila jsem služeb realitního makléře pana Davida Majera z Remax Alfa v Praze. Spolupráce byla, rychlá a efektivní bez zbytečného průtahu. Zároven jsem vždy a rychle dostala odpověď na všechny mé dotazy a obavy z prodeje bytu. Uzavřela jsem smlouvu o výhradním zastupování pro prodej bytu. Za pár... dní se nafotil byt, předala klíče k prohlídce. Následovaly prohlídky o kterých jsem byla vždy předem informována. Za 3 týdny se našel ten správný kupec a sním i dobrá zpráva pan Majer ještě dokázal zvýšit cenu bytu o 3,5 % .Zároveň jsem využila služeb advokátní úschovny se kterou pan Majer spolupracuje už léta. Kdybych prodávala znova určitě bych se nebála využít znovu spolupráce s panem Davidem Majerem. Je slušný, férový a rychlý. A zároveň tímto velmi děkuji za spolupráci.číst dál
Kristyna Salvova
Kristyna Salvova
12:15 20 Jan 21
Situace při prodeji mého pražského bytu byla mimořádně obtížná nejen proto, že šlo o prodej nemovitosti v jiné zemi, než ve které žiji, ale i vzhledem ke komplikacím, ke kterym došlo v právě propuklé pandemické krizi. Pan Majer vyřešil všechny problémy se sebevědomím, s úsměvem a bravurním klidem,... a po celou dobu jsem k němu měla naprostou důvěru. Zůstával se mnou celou dobu ve spojení, reagoval okamžitě na každý můj dotaz nebo prosbu. Vyzvedl moji zahraniční zásilku, která došla do úschpvny mimo Prahu. Zachoval klid v každé stresové situaci. Jsem mu nesmírně vděčná za relativně hladký průběh jinak velmi komplikovaného prodeje, i za to, že dnes bydlím ve vlastním domě v Irsku. Markétačíst dál
Numinous20111
Numinous20111
14:50 13 Oct 20
V nedávné době jsem využila služby realitního makléře p. Davida Majera při prodeji bytu v Praze.Jeho přístup k poměrně složité situaci byl skvělý. Jedná férově, lidsky a je na něj vždy spolehnutí.Přeji mu i nadále mnoho úspěchů a trpělivosti jako doposud. Všem mohu jen doporučit 🙂..
Pavla Žídková
Pavla Žídková
17:11 21 Feb 21
Jsem velmi spokojen s celým procesem prodeje domu, který jsme uskutečnili s vysoce profesionální pomocí pana Majera a jeho spolupracovníků, kteří nám vytvořili velmi pěknou prezentaci domu. V průběhu naší spolupráce se mi s panem Majerem velmi příjemně komunikovalo, vždy se choval taktně, svým... informovaným a zároveň lidsky citlivým přístupem pomáhal klidnému průběhu jednání. Vřele doporučuji využít jeho služeb.číst dál
Pavel Viktora
Pavel Viktora
11:21 17 Oct 20
David Majer je velmi příjemný mladý muž na svém místě. Nic není problém, výborná komunikace, rychlost, důvěra. Vřele doporučuji.
Hedvika Cervinkova
Hedvika Cervinkova
20:53 23 Feb 21
David was a pleasure to have as our agent. He never left any questions unanswered and always responded promptly. I would highly recommend him over any agents as you will save time as well as receive top quality service. He was able to rent out our apartment very quickly and able to close all the... gaps related to administration and legal aspects between the new tenants very effectively.číst dál
Zuzana Tovarova
Zuzana Tovarova
18:38 18 Jan 21
Velice hezké fotografie, které odrážejí skutečný stav nemovitosti a přitom podtrhnou její silné stránky. Díky této prezentaci je výběr jednotky jednodušší a především atraktivní pro zájemce. Doporučuji
Sam Sung
Sam Sung
10:55 20 Jan 21
Kvalita odvedené práce, způsob zpracování, úroveň komunikace i vypovídající hodnota odhadu jednoznačně vypovídá o profesionálním přístupu. Mohu jednoznačně doporučit a děkuji!!!
Josef Ondrušík
Josef Ondrušík
17:12 28 Feb 20
David Majer nám pomohl prodat ve velmi krátké době dva menší byty. Veškeré jeho služby byly vrcholně profesionální, zároveň byla celá naše spolupráce maximálně příjemná i po lidské stránce. Skutečnost, že jsme využili jeho služeb se nám ve výsledku vyplatila i z hlediska finančního - i po odečtení... provize za prodej byl výnos z prodeje vyšší, než jsme na počátku celého procesu doufali. V přímém srovnání se zkušeností s několika dalšími realitními makléři byla spolupráce s panem Majerem jako z říše snů, v tom nejlepším slova smyslu.číst dál
Filip Láb
Filip Láb
16:07 22 Oct 20
A very good broker with a professional background. Friendly, quick to act and very accommodating. - I have had very good experiences with David and can only recommend him!
Paolo Cafaggi
Paolo Cafaggi
15:36 22 Oct 20
Absolutně profesionální přístup. Bez stresu, rychlá, přesná akce. Děkuju
Pavlína Kuřátková
Pavlína Kuřátková
11:26 12 Oct 20
Pana, Davida Majera mohu jen doporučit. Je to člověk na svém místě. Úžasná komunikace a profesionální přístup. Prodal mi nemovitost za týden. Ještě jednou Vám děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.
Mirek Tesař
Mirek Tesař
16:34 20 Feb 21
S panem Majerem byla radost spolupracovat. Ve velmi krátkém čase domluvil mnoho prohlídek a byt se prodal za velmi dobrou cenu. Příjemné vystupování, rychlá reakce, profesionální přístup.
Tomáš Kapar
Tomáš Kapar
05:54 25 Oct 20
Realizace prodeje proběhla přesně podle domluvených kritérií. Spolupráce byla na profesionální úrovni. Tímto bych rád poděkoval. Bez problémů bych s panem Majerem spolupracoval znovu.
Jan Vodicka
Jan Vodicka
20:21 22 Oct 20
V loňském roce jsem našla na internetu kontakt na on-line odhad nemovitosti, který nabízel na svých stránkách realitní makléř pan David Majer. Protože jsme se chystali prodat rodinný dům, využila jsem tuto možnost. To byl začátek naší spolupráce a následně rychlého a úspěšného prodeje. Pan Majer... je profesionál ve všech směrech. S jeho prací jsme byli velmi spokojeni. Děkujeme a doporučujeme.číst dál
Eva Kypsonová
Eva Kypsonová
13:09 22 Oct 20
Se službami poskytnutými panem Majerem (i jeho spolupracovníky) jsem byl vždy spokojen, a to při koupi bytu i jeho následném pronájmu. Vše vždy probíhalo promptně a bez problémů.
Jiří Blanda
Jiří Blanda
09:19 22 Oct 20
Pana Majera vřele vřele doporučuji. Prodal velmi rychle můj byt na Praze 9. Velmi oceňují jeho důvěryhodnost, profesionalitu, systematičnost a bezproblémový průchod celého procesu prodeje.
Slavomír Černý
Slavomír Černý
19:37 23 Oct 20
Na práci Davida Majera oceňuji jeho profesionalitu, spolehlivost a dochvilnost. Vždy reagoval na naše e-maily či telefonáty. Nejvíce si cením toho, že nám vždy pomohl najít dobrého klienta/nájemce.
Miloš Brunclík
Miloš Brunclík
09:25 22 Oct 20
Profesionalita a skvely pristup p. Majera nam pri predaji bytu velmi pomohol ! Všetko nám s manželom vysvetlil, predaj prebehol hladko a rychlo. Ak by som v buducnosti planovala kupu alebo predaj tak sa určite obratim jedine na p. Majera
Lucia Marková
Lucia Marková
17:33 21 Feb 21
Pan David Majer je naprostý profesionál, kterého bych přála každému kdo prodává nebo kupuje byt. Stačilo pouze jedno setkání a vše ostatní zařídil dle mých požadavků bez mé přítomnosti. Z jeho jednání jsem byla nadšená.
Romana Reimová
Romana Reimová
13:42 22 Oct 20
S prodejem bytu jsem byla velmi spokojená. Pan Majer je člověkem na svém místě. Je vidět, že svému povolání rozumí a ví, jak se zachovat v různých situacích.
Šárka Chrdlová
Šárka Chrdlová
12:15 13 Oct 20
Pan Majer svým profesionálním přístupem a rychlým jednáním přispěl k mé spokojenosti. Určitě doporučuji.
Adam Kekrt
Adam Kekrt
12:17 06 Mar 21
Dobrý den, pane Majere, děkuji za odhad,který byl vyhotoven v krátké době a tím pádem se neprodlužovalo dědické řízení. Černý F.
Filip Černý
Filip Černý
22:08 25 Feb 20

Kdy na to kývnout? Když vám skutečně teče do bot

Prodej bytu nebo domu tímto způsobem přijde vhod pouze v jedné situaci. Jestliže neexistuje žádná jiná varianta, jak byste si mohli s finančními problémy poradit. Zkrátka krajní řešení. Vlastně to nejkrajnější, kdy vám už nikdo nepočká a ani nepůjčí.

Špičkový prodej v Praze s co nejvýhodnějšími výsledkem lze zvládnout dle mých zkušeností do 2 měsíců. Jde tedy o to nalézt (a většinou to je možné) cestu, díky které budete moci nabídnout svou nemovitost na trh za tržní cenu.

Možná využijete nějaký nevýhodný úvěr, ale ten vás třeba bude stát méně než rychlý výkup. Proto dobře počítejte. I když vše vypadá bezvýchodně, nemusí tomu tak být. Stačí jen změnit optiku, kterou se na celou záležitost díváte, a oprostit se od emocí, co ovlivňují váš úsudek.

Výkup nemovitosti za 90% tržní ceny. JE TO DOST?

Odhad tržní ceny nemovitosti je alchymie. Sám provádím odhad ceny již mnoho let a byl jsem mezi prvními makléři na realitním trhu, kdo tuto službu online odhadu nabízel a nikdy bych si nedovolil cenu říci přesně.

Vždy existuje nějaké rozmezí, spodní a horní hranice a jen skutečný prodej a poptávka odpoví na to, jaká je prodejní cena bytu či rodinného domu. Proto když vám někdo řekne, že vám zaplatí 90% tržní ceny, nemusí to tak být.

Jestliže někdo vykoupí vaši nemovitost, dělá to s jediným cílem. A tím zisk. A aby to nebylo riskantní, musí tržní cenu odhadnout tak, aby až budou tuto nemovitost prodávat, utržili svůj zisk. Jestli je výkup nemovitosti jediným řešením vaši situace, v pořádku. Pro váš klid si ale nechte udělat několik odhadů ceny nemovitosti, abyste měli jistotu, že 90% “tržní ceny” je dost.

Uvědomte si velký paradox…

Z výše uvedeného vyplývá, že se v expresním výkupu ukrývá jeden velký paradox. Zajistí vám peníze které nutně potřebujete, ale zároveň vás o ně připraví.

Pro výkupce představuje koupě vašeho bytu nebo domu riziko, protože vám za něj má zaplatit, ale neví, jestli ho následně prodá za odhadovanou obvyklou cenu. Nechává si tedy rezervu několik procent z reálné hodnoty. Někde se nedostanete ani na 3/4 reálné prodejní ceny. Zvláště pokud spěcháte a včera bylo pozdě.

Netvrdím, že se jedná o špatnou službu. To vůbec. Ale podle mě byste ji měli mít na svém seznamu záchranných kroků na posledním místě. Vyplatí se vyzkoušet tzv. všechno možné i nemožné, než rozjedete výkup.

Za mě vždy vyjde lépe, když se obrátíte na zkušeného makléře, který prodá za vás. A tak, abyste z toho vytěžili maximum. Díky expresnímu výkupu nemovitosti uhasíte pár lokálních ohnisek, ale s klasickým prodejem třeba zvládnete celý požár.

Uvažujete o výkupu a nevíte si s ním rady? Kontaktujte mě, rád vám poradím s rozhodnutím, jaký postup zvolit.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2020 se umístil na 3. místě a drží se tak třetím rokem v TOP 3. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.