Jak připravit byt na foto staging

21.6. 2016 (Aktualizováno: 15.4. 2017)David Majer

Tento článek je pro ty z vás, kteří se rozhodli pro profesionální přípravu nemovitosti k prodeji a čeká je doma foto staging. Abyste práci stagerům doma usnadnili a zabrala co nejméně času a výsledek focení byl co nejlepší, je třeba váš byt na ten den připravit.

Vašim společným cílem se stagery bude připravit váš byt tak, aby zaujal kupující na první pohled. Pro snadný a rychlý průběh home stagingu můžete udělat hodně vy sami.

Home staging zdarma si můžete objednat zde

Obecné doporučení

  1. Běžný úklid se zvýšeným důrazem na lesklé plochy (sklo, zrcadla, chrom..)
  2. Uskladnit osobní předměty (rodinné fotografie, dokumenty, šperky..)
  3. Vyměnit všechny nefunkční žárovky (čím více světla, tím lépe)
  4. Uklidit věci, které nesouvisí s účelem místnosti (sušák na prádlo v oybývacím pokoji, rotoped v ložnici..)
  • Chodba + vstupní prostor – schovejte dočasně kabáty, boty, atd..
  • Obývací pokoj – schovejte časopisy ze stolku, přebytečné dekorace a upomínkové předměty z dovolených..
  • Kuchyně – skliďte maximum možných věcí z pracovní desky. Nádobí, hrnce, dochucovadla, utěrky, krájecí desky atd.. Fotografi z lednice.
  • Ložnice – máte-li světlé povlečení, tak jej připravte na postel
  • Dětský pokoj – skliďte hračky, plyšáky, pokud je to možné dětské nástěnné dekorace atd..
  • Koupelna a WC – skliďte hygienické předměty, kartáčky, sprchové gely, ručníky, atd.

Komora, šatna, sklep, garáž, to jsou místa, které se v den stagingu fotit nebudou a můžete je tak využít pro dočasné uskladnění přebytečných věcí.

Pokud si nebudete s něčím vědět rady nebo nebudete stíhat vše připtavit, nevadí. Tým stagerů a designéru si určitě poradí se vším na místě.

Chcete najít podobné články ve svém e-mailu?

Nejdůležitější novinky přímo na váš email. Přidejte se k 8 000 + odběratelů a mějte přehled o pražském realitním trhu. Navíc kniha, jakým chybám se vyhnout při prodeji bytu zdarma.

Příští článek výjde 27.10. 2021

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. V roce 2020 se umístil na 3. místě a drží se tak třetím rokem v TOP 3. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.