730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Náš právník, je váš právník a hájí především vaše zájmy

6.2. 2020 (Aktualizováno: 13.2. 2020)David Majer

Nejen výhodný, ale hlavně dokonale právně ošetřený – jen takový prodej bytu nebo domu vám přinese přesně to, co od něj (nejspíš) očekáváte. Tedy ideální sumu peněz a klidný průběh bez nemilých překvapení.

Proto i když prodáváte svépomocí, u právních záležitostí neriskujte. Najměte si právníka, který vám dokumentaci připraví.

Při spolupráci s RK byste měli být v tomto ohledu bez starostí. Špičkový realitní partner vám zajistí plnohodnotný servis = postará se o všechny kroky. Včetně těch nejzásadnějších, které se týkají právě smluv.

Se mnou to přesně takto funguje. Pomoc s prodejem je komplexní služba. A upřímně: v jiném postupu, kdy by prodávající musel jednotlivé fáze obstarávat sháněním různých specialistů, nevidím smysl…

Realitní makléř není všeuměl

Obezřetní však buďte i v případě, že vše dělá jeden člověk, resp. makléř, se kterým jste se dohodli na spolupráci.

Může se sice vyznat, ale specializaci všeobecnou znalostí nenahradí. Dokumentaci nenachystá tak jako expert s právním vzděláním, kvalifikací a zkušenostmi. A co teprve úpravy smluv u dalších vyjednávání, kdy se obě strany obchodu snaží zajistit podmínky sobě na míru?

Kvalitní makléř přesně ví, v čem může klientovi garantovat stoprocentní znalosti a nasazení. Zároveň si uvědomuje, o co by se měl postarat jiný odborník. Takže deleguje činnosti s cílem udělat maximum pro majitele, kterého zastupuje. Bez kompromisů a rezerv.

Díky tomuto přístupu jsem získal ocenění Nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa za rok 2019 – přečtěte si, co všechno to obnáší a s jakými specialisty se starám o úspěšné prodeje nemovitostí.

Náš právník, váš právník

Smlouvy v realitní transakci by tedy měl vypracovat zkušený právník. Stejně tak by se měl zabývat eventuálními změnami, co vyplynou z jednání se zájemcem, budoucím vlastníkem.

A jak mi ukazují zkušenosti, požadavky se s největší pravděpodobností objeví i u zdánlivě lehce dohodnutého obchodu. 99 % kupujících má svého právníka, který kontroluje a připomínkuje.

Pokud chcete nabýt jistoty (a klidu), že kvůli neznalosti nepřistoupíte na něco nevyhovujícího, musíte mít také k ruce odborníka hájícího vaše zájmy.

U nás v RE/MAXu to je v tomto jednoduché. Náš právník je váš právník. Jeho pomoc je samozřejmou součástí celého procesu. Protože my jsme tu od toho, abychom nemovitost prodali k vaší plné spokojenosti, aniž byste si s tím museli dělat jakékoliv starosti. Na to si nás najímáte a za to nás zaplatíte provizí za zprostředkování.

Jak to probíhá aneb vždy jste v obraze

Advokát vstupuje do procesu při rezervaci. Podle možností a situace připraví rezervační smlouvu a od té chvíle se veškerým právním úkolům věnuje on. Komunikuje s vámi i protistranou, aby vše proběhlo bez problémů a tak, jak potřebujete.

Stojí za vámi jako já. Ostatně, jsem v kopii každého e-mailu, takže do všeho vidím. A jestliže by právní zásah jakkoliv omezil třeba výhodnost transakce, vstupuji do toho a hledám nové cesty. Tak jako tak platí, že jste právně špičkově chráněni a nemusíte se ničím v rámci dokumentace zabývat. Kolega z právního oddělení má vždy mou plnou důvěru.

Zároveň ale zůstáváte v obraze. Víte, jak a proč dokumentace vypadá, jaký je postoj kupujícího nebo zda požaduje změny. Všechny vzniklé návrhy pak právník pečlivě prochází a následně rozhoduje, co s nimi.

  • Jestliže jde o nesmyslné připomínky nebo takové, které vás mohou poškodit, zamítne je.
  • Když se týkají jen přeformulování vět, ale účinek se zachová, přistoupí na ně.
  • U požadavků, které není nutné ihned smést ze stolu (ale ani nepředstavují „banality“), vám vysvětlíme, co znamenají. Žádná komplikovaná právničina, ale srozumitelně a pochopitelně. A poté se dohodneme na dalším postupu.

Při spolupráci se mnou se „otravného papírování“ nebo jiných složitých úkonů vůbec nemusíte obávat. Vše mají pod palcem ti nejpovolanější, spolehliví experti na danou oblast, kteří zkrátka umí.

Jako samoprodejce hledejte specialisty s prokazatelnými zkušenostmi a referencemi, nejlépe právě v oboru realit. Vyvarujte se stahování vzorů smluv z internetu, které nejenže bývají příliš obecné, ale především plné chyb a neaktuálních předpisů.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.