Podívejte se na reálné prodeje krok za krokem

Poznejte mou práci blíž: jak jsem prodal 5 bytů za posledních 30 dní

23.7. 2019David Majer

Za každým úspěšně dokončeným prodejem je spousta dřiny. To si asi umíte představit. Často vás ale zajímají konkrétní čísla – ptáte se, kolik lidí mi chodí na prohlídky nebo třeba za jak dlouho najdu kupce.

Zlomek ze svých statistik pravidelně zveřejňuji na své facebookové stránce. Na ty nejaktuálnější informace se nyní podíváme společně. Nahlédnete „za oponu“ a zjistíte, co všechno může prodávajícího při prodeji nemovitosti potkat (a s čím si při spolupráci se mnou nemusí dělat starosti).

Souhrn: 5 prodaných bytů za 30 dní

Je třeba zmínit, že kvantita je pro mě nedůležitá. Jedu na kvalitu = dělám vše tak, abych v prvé řadě pomohl majitelům, co do mě vložili svou důvěru. Pokud se to pak ve finálních součtech takto pěkně sejde, což u profesionálních makléřů není výjimkou, beru to pouze jako příjemný bonus. Nikoliv primární motivaci.

Mnohem větší radost u mě vyvolávají spokojené reference klientů. A ruku v ruce s nimi pak přichází i další odměny, například ocenění od mé domovské kanceláře RE/MAX Alfa, kde jsem se stal nejúspěšnějším makléřem za červen 2019.

Jaké prodejní případy se o to zasloužily? To se dozvíte níže.

David Majer makléř měsíce RE/MAX červen

4+1 na Chodově (délka prodeje 8 dní, cena 4 950 000 Kč)

Nemovitost před rekonstrukcí většinou spustí vlnu žádostí o slevy. A tak se stalo. Byt chtěli koupit tři zájemci a všichni navrhovali snížení o 200–300 tisíc korun. Ale jak už jsem vám radil v tomto článku o zlevňování, vždy je třeba vše pořádně promyslet, než se případně půjde s cenou dolů.

Vyjednávali jsme a nakonec jsem udržel nastavenou částku na původní úrovni.

1+kk v Záběhlicích (délka prodeje 11 dní, cena 1 750 000 Kč

Byt jsem prodal s využitím poptávky v mé databázi kupujících. Vše proběhlo tak rychle, že nebylo třeba dělat home staging pro standardní veřejnou inzerci – do té se nemovitost vůbec nedostala. Cenu jsem oproti plánu nemusel upravit a prodávající byl nadšený jak z rychlého průběhu, tak z finančního výsledku.

2+1 v Malešicích (délka prodeje 15 dní, cena 3 590 000 Kč)

Tady jsme s klientem kývli na slevu. Měl totiž dvě nabídky, jednu s hotovostí a druhou s hypotékou. Protože však chtěl prodat co nejrychleji, dal přednost zájemci, co měl peníze okamžitě k dispozici a vyžadoval slevu 100 tisíc korun.

Mohl jsem tedy dosáhnout na stanovenou cenu, nicméně bych tak nesplnil přání, aby byl prodej rychlý. Druhý potenciální kupec potřeboval mnohem více času a ani neměl jistotu, že hypotéku skutečně získá.

3+1 na Žižkově (délka prodeje 23 dní, cena 5 450 000 Kč)

U této nemovitosti jsem navrhl velký home staging, protože to její stav vyžadoval – nacházelo se v ní množství starého nábytku a celkově „volala“ po rekonstrukci. Zároveň to byl samozřejmě strategický krok, který by zajistil dosažení určené ceny.

Ještě před odstartováním ostrého prodeje se o koupi zajímal soused z daného bytového domu. Nechtěl slevu, ale měl nestandardní požadavky ohledně postupu, smluv apod. Objevilo se tak velké riziko eventuálních průtahů a problémů. Po zvážení jsem proto prodávajícímu doporučil, abychom byt uvedli na trh a našli kupce, se kterým vše proběhne tak, jak by to mělo být. A tak se i povedlo.

Tento případ mě utvrdil v mém dlouhodobém postoji, že není zájemce jako zájemce a vždy je nutné pečlivě prověřit veškeré podmínky a okolnosti. Mimochodem, prodej známému může způsobit mnohem víc vrásek, než byste čekali.

3+1 v Holešovicích (délka prodeje 41 dní, cena 6 500 000 Kč)

S družstevním bytem bez možnosti převodu do osobního vlastnictví to bývá složitější, protože koupi nelze financovat hypotékou. Když se k tomu navíc přidá přání majitele prodat co nejrychleji, výzva je na světě.

Celková sleva činila 850 tisíc oproti prvotně stanovené částce. Nejprve jsme snižovali v průběhu inzerování nabídky, poté při jednání se zájemcem. Majitelé jeho žádost o slevu ve výši 490 tisíc akceptovali, protože už dál nechtěli vyčkávat.

Opět se tedy potvrzují dvě věci. Že okurková sezona neexistuje a že prodej nemovitosti se nestane jen tak, zázrakem či lusknutím prstů. Když v něm chcete uspět a radovat se z dobrého výsledku, musíte se umět vypořádat s rozmanitými situacemi. Rád vám s tím pomohu, zavolejte mi nebo napište.

Řešíte prodej nemovitosti a potřebujete pomoc?

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

O jakou nemovitost se jedná

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, celkově se umístil na 4. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.