730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Proč je „okurková sezóna“ v realitách jen výmluva, kterou vrcholní realitní makléři neuznávají

22.8. 2018 David Majer

Možná jste se už někdy setkali s názorem, že léto příliš nepřeje obchodům – a zvlášť těm v realitách. Ale to je jen klišé a především mýtus. Nic jako „okurková sezona“ v mé branži neexistuje. Zkušený a schopný makléř si i během tohoto období zachová svůj výkonnostní standard.

Ano, obklopuje nás sice celkově pomalejší tempo, které koresponduje s dovolenkovým naladěním, ale motivace prodat či koupit nemovitost u stávajících nebo budoucích majitelů nikam nemizí. A kvalitní realitní specialista s ní umí pracovat bez ohledu na to, jestli se zrovna sklízí okurky nebo třeba stavějí sněhuláci…

Jeden velký mýtus

Zastávám tedy názor, že v oboru realit nemá termín „okurková sezona“ co dělat. Proto patří mezi velké mýty, které někdy zcela zbytečně ubírají naší profesi na reputaci. Profesionál z tohoto období může naopak i těžit. Panuje uvolněnější atmosféra, emoce se ubírají tím správným směrem a na rozhodnutí, které představuje prodej nebo koupě nemovitosti, je víc prostoru než při „frmolu“ ve zbytku roku.

Čísla mluví za vše

Realitní trh se v létě nezastaví. S prvním červencem nepřijde „stopka“, co najednou zhatí všechna jednání… Takhle to zkrátka nefunguje, i když si to někteří lidé (a bohužel i makléři) myslí. Mohou sice přijít nějaké výkyvy, ale ty se objevují tak jako tak, roční doba v tom nehraje roli.
Nabídka a poptávka dlouhodobě utváří i vzhledem ke změnám na poli hypoték poměrně dynamické tržní prostředí, kterému se opravdový odborník umí pokaždé přizpůsobit. Například já jsem za posledních 30 dnů prodal či pronajal celkem 5 bytů.

David Majer Prodej Realitní makléř

Štěstí? Náhoda? Ani jedno

Za takovým výsledkem i přes domnělou „okurkovou sezonu“ nestojí žádné kouzlo. Veškeré tajemství spočívá v perfektně vyladěném postupu, kterého se držím a který mým prodávajícím klientům zaručuje úspěch a požadovaný výsledek– bez kompromisů, zádrhelů a čekání typu: „to bude lepšíaž po létě“.

Takže pokud zrovna uvažujete o prodeji bytu v Praze, nenechte se „okurkou“ vystrašit. Není čas ztrácet čas. A co více, tento rozšířený mýtus vám může v konečném důsledku i pomoci. Protože mu někteří majitele věří, tak vyčkávají. To znamená, že po vaší nemovitosti může být na trhu ještě větší hlad, zvláště pak v aktuální situaci, kdy v říjnu zas o kousek zpřísní hypotéky. A kupující, co budou financovat úvěrem, chtějí vše stihnout za stávajících podmínek.

Proto už dál neváhejte a pusťte se do toho. Chcete prodat bez starostí a stresu? Pak se obraťte na mě a já vše zařídím za vás. Kontaktujte mě, nebo si ode mě nechte vypracovat nezávazný odhad ceny. Stačí pár kliknutí a brzy se dozvíte, jakou tržní hodnotu má vaše nemovitost.

Chci nabídnout nemovitost na prodej

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

Proč je „okurková sezóna“ v realitách jen výmluva, kterou vrcholní realitní makléři neuznávají
5 (99.46%) 37 hodnocení

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2018, celkově se umístil na 9. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Váše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.