Spolupráce mezi makléři funguje na výbornou. Loni pomohla každému čtvrtému prodávajícímu

6.3. 2019David Majer

Na prvním místě je klient – pro někoho klišé, pro mě a mé kolegy v RE/MAXU jasné profesní motto. Alfa a omega našeho přístupu a následně (skvělých) výsledků. Proto se nebráníme vzájemné spolupráci, ze které mají někteří realitní makléři v jiných RK „osypky“…

Kolegialitou a kooperací podporujeme to, na čem stojí spolehlivé realitní služby = 100% hájíme zájmy prodávajících. A ti chtějí prodat bez starostí, co nejvýhodněji a ideálně i rychle. V rozsáhlé síti a s postupem, kdy si v případě potřeby bez debat sdílíme know-how či kontakty, toho dosahujeme s větší efektivitou, než když by každý z nás „kopal“ pořád jen sám za sebe.

Zahraniční model jako silný prodejní nástroj

V článku „Proč byste se měli rozloučit s makléřem, který nespolupracuje s ostatními makléři“ jsem vysvětlil, v čem spočívají největší výhody tohoto přístupu. Přečtěte si ho a zjistěte, jak vylepší prodej třeba i vaší nemovitosti.

Strategii dlouhodobě využívají realitní společnosti v zahraničí, kde patří dokonce mezi povinnosti makléřů. V RE/MAXu ji převzali, protože má smysl. Prodávající se tak dostane k většímu počtu poptávek (potenciálních zájemců o koupi) a celkově se zvýší šance dosáhnout nejlepšího možného výsledku, třeba i pomocí aukce, při které naroste prodejní cenadesítky či stovky tisíc.

Konkrétní čísla aneb nahlédněte do statistik

To, že se vyplatí makléřské spolupráci věnovat, potvrzuje nejen „selský rozum“. O přínosech vypovídají také výsledky:

  • V RE/MAXu jsme tímto způsobem v roce 2018 uskutečnili 23 % transakcí.
  • Takže jsme každou 4,3 nemovitost prodali právě díky odhodlání spojit se s kolegy.

Co by se stalo, kdybychom byli striktní sólisti? To mohu samozřejmě jen odhadovat. Ale praxe ukazuje, že obchody, které podpoříme spoluprací, protože se pro ně hodí, by se bez této strategie zbytečně táhly. Nebo by zaostaly za svým finančním potenciálem – vzájemná pomoc zvyšuje cenu v průměru o 5 až 10 %.

Jak to probíhá

Podívejte se, jaké kroky většinou v rámci spolupráce udělám. A čím přispějí k vaší maximální spokojenosti s prodejem.

Ale pozor! Nepleťte si tuto metodu se situací, kdy se jedna nemovitost prodává přes několik realitek. Tehdy se nejedná o efektivní výpomoc, ale o velké riziko.

Spolupráce makléřů RE/MAX

David Majer
David žije v Praze v Satalicích se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Dlouho žil v Bubenči a Praha 6 je tak jeho druhým domovem. Je realitní makléř v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům až 5 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2019 a 2018, v roce 2021 byl 2. nejúspěšnějším makléřem a v roce 2020 obsadil třetí příčku. V roce 2017 se stal skokanem roku ČR napříč celým RE/MAXem v České republice. Drží se tak již 4. rokem v TOP 3. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Vaše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.