730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Využijte databázi kupujících a ušetřete si práci s hledáním zájemců o vaši nemovitost

7.6. 2018 David Majer

Prodej bytu nebo domu se pojí s řadou úkolů, které stojí čas, energii a peníze. Proto určitě uvítáte, když vám teď představím jeden zajímavý „zlepšovák“ – unikátní poptávkovou databázi, co vám může přihrát kupce třeba ještě před tím, než vystavíte inzerát.

Jedná se o můj vlastní počin, kterým se (stejně jako například tímto blogem nebo e-bookem) snažím pomáhat majitelům nemovitostí, respektive prodávajícím. Bez ohledu na to, jestli volí postup svépomocí či s realitní kanceláří. Pečlivě vytvářím a spravuji seznam poptávek od reálných zájemců a ty pak propojuji s odpovídajícími nabídkami.

Takže když prodáváte byt v Praze, můžete se mě přes jednoduchý formulář zeptat, jestli náhodou neznám někoho, kdo přesně takový typ shání. A jak zkušenosti ukazují, obvykle se dočkáte pozitivní odpovědi. Pojďme se teď podívat na to, jak vše probíhá.

Situace č. 1: Když už nemovitost aktivně nabízíte

Do mé databáze kupujících můžete „nahlédnout“, i když už jste prodej rozjeli. Dáte mi vědět, o jakou nemovitost se jedná, a já podle zadaných parametrů vytipuji ve svých záznamech potenciální zájemce. Určitě tedy budu kromě standardních informací potřebovat také odkaz na inzerát.

Jestliže se o vaši nabídku stará realitní makléř, spojím se s ním a domluvím spolupráci – zkušený odborník s ní vždy souhlasí, protože jde o vaše zájmy a spokojenost. A pokud ne, měli byste se s ním raději rozloučit

A co když prodáváte bez realitky? Také žádný problém. Dle domluvy spolu uzavřeme například 14denní smlouvu, abych mohl nemovitost bez jakýchkoliv zádrhelů představit svým kontaktům.

Situace č. 2: Prodej jste ještě neodstartovali

A teď si probereme situaci, kdy se na prodej teprve chystáte. Nerozběhli jste inzerci a možná ani nemáte hotový základ: home staging a hezké fotografie. V takovém případě vám doporučím, abyste nemovitost připravili na prezentaci a poté nafotili. Protože „naslepo“ vaši nabídku s vhodnými poptávkami nepropojím.

Chcete víc informací? Přejděte hned teď na podstránku s mou speciální databází, kde mimo jiného zjistíte, kdo jsou kupující nebo kolik poptávek právě eviduji.

Zaprvé – i já potřebuji přesně vědět a vidět, o co se jedná. A zadruhé – eventuální kupující se nezačne zajímat o „zajíce v pytli“. Správně ho navnadí a naladí jak krásné fotky či dokonce atraktivní videoprohlídka, tak nezbytné údaje a jasný popis vlastností daného objektu.

Co dělat, když nevíte, jak tohle všechno zařídit? Neváhejte se mi svěřit. Na základě vašich požadavků a možností promyslím nejlepší strategii prodeje, abychom společně dosáhli nejvýhodnějšího výsledku. Nemovitost pak bude moci upoutat pozornost nejen „mých“ poptávajících, ale vynikne také na trhu, kde nasbíráme další zájemce. A třeba i navýšíme kupní cenu.

Je to recept na snadnější prodej?

Už mockrát jsem si ověřil, že ano. Takže pokud jste dobře stanovili cenu, která reflektuje stav nemovitosti, lokalitu a další důležité faktory, a nepodcenili prezentaci, tak s největší pravděpodobností vím o kupci – vždyť databáze zahrnuje tisíce požadavků.

Může se tedy stát, že díky mému seznamu poptávek nebudete muset spouštět inzerci a řešit zájem či nezájem nebo spoustu prohlídek a vyjednávání o slevě. Vyvarujete se obávaného spálení bytu na trhu a celý proces se znatelně urychlí. A rychlost nikdy není na škodu. Spíše naopak vzhledem k tendenci ČNB neustále zpřísňovat podmínky pro poskytování hypoték.

Chci nabídnout nemovitost na prodej

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

Využijte databázi kupujících a ušetřete si práci s hledáním zájemců o vaši nemovitost
5 (99.47%) 38 hodnocení

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2018, celkově se umístil na 9. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Váše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.