730 542 484 david.majer@re-max.cz - Realitní specialista

Odhad ceny nemovitosti pořídíte i zdarma přes internet. V čem vám pomůže a jak probíhá?

21.6. 2018 David Majer

Online, na pár kliknutí, pohodlně z domova či kanceláře – i takhle jednoduše můžete zjistit, jakou tržní hodnotu má váš byt v Praze. Nemusíte si složitě domlouvat schůzku nebo někam chodit, stačí párkrát kliknout a brzy víte, za kolik nemovitost nabízet. Vypadá to až moc ideálně? Ono také je, jen musíte vědět, u koho takový odhad objednat. Jistotu najdete u mě, protože cenu jsem takto určoval už více jak tisíckrát.

Ano, u bezplatné služby odhad ceny bytu jsem pokořil tisícovku. Ale samotné číslo nic neznamená. Především jde o to, že mé profesionální nacenění dle referencí opravdu pomohlo a pomáhá s prodejem komukoliv, kdo se chce dobrat co nejvýhodnějšího výsledku. A ten na začátku nejvíce ovlivňuje právě správné stanovení ceny nemovitosti vzhledem ke stavu, lokalitě a dalším zásadním parametrům.

Proč chtít názor profesionála?

Protože jen odborník, co se pohybuje a vyzná na realitním trhu, promítne do navrhnuté ceny všechny důležité faktory. A takový náhled nic nenahradí. Ani analýza dostupných inzerátů nebo zájem o obor. Laická snaha vždy ohrožuje prodej nemovitosti, jak jsem vysvětloval v článku Největší nebezpečí? Váš známý nebo známý známého, co občas dělá “makléře” a chce vám pomoci.

Profesionální odhad bytu vám ukáže, v jakém finančním rozmezí se držet, abyste nemovitost „nespálili“, což je situace, která prodej značně komplikuje. Pamatujte, že částky u nabídek na realitních serverech zpravidla neodpovídají konečným sumám. Rozdíl bývá +/- 20, 30 procent. Takže tvrzení, že aktuální prodejní ceny nemovitostí zjistíte z inzerátů, považujte za jeden z největších realitních mýtů.

Největší rizika laického ocenění

Co se může stát, když se do nastavování kupní ceny pustíte sami, tedy bez potřebných znalostí?

  • Cenu „přestřelíte“– přeženete to a budete chtít za svůj byt až moc. Pak buď kupce neseženete vůbec, nebo až po dlouhé době a složitých vyjednáváních. Nakonec budete muset stejně nabídnout slevu. Pokud budete mít komu.
  • Cenu nastavíte nízko – zde je to jasné, zkrátka zbytečně proděláte. Nezískáte tolik peněz, kolik jste mohli.

Správně určená cena sehrává klíčovou roli. Patří do pomyslné „svaté trojice“ – cena, poutavý a důvěryhodný inzerát a dobře vedené prohlídky s tahem na branku.

Chcete najít podobné články ve svém e-mailu?

Nejdůležitější novinky přímo na váš email. Přidejte se k 4 000 + odběratelů a mějte přehled o pražském realitním trhu. Navíc kniha, jakým chybám se vyhnout při prodeji bytu zdarma.

Příští článek výjde 20.2.2019 na téma:

Proč se na mě obracejí prodávající, kterým se nedaří prodat byt s jinou realitní kanceláří?

Chci nové články o realitním trhu

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budu zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti realitního trhu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu. 

Jak probíhá odhad nemovitosti online

Objednávka odhadu zdarma vám zabere pár minut a možná ani to ne. Není v tom žádný háček, ani obávaná „hvězdička pod čarou“. Po kliknutí na jedno z tlačítek na této podstránce vyplníte jednoduchý formulář a máte hotovo.

Poté jsem na řadě já. Nejprve vám potvrdím, že jsem vaši žádost o zpracování odhadu přijal. Následně se vrhnu do práce. Porovnávám, počítám, projíždím cenové mapy… Až se doberu ideálního výsledku, na který se můžete spolehnout. Spojím se s vámi a prozradím vám, kolik peněz můžete za svou nemovitost získat. Ocenění v podobě reportu vám také pošlu e-mailem.

Jak dlouho budete na odhad nemovitosti čekat? Dlouho ne. Většinou se vám ozvu za pár hodin od přijetí potřebných informací. Než vám očekávané ohodnocení dorazí, přečtěte si můj užitečný e-book o 8 věcech, které mají vliv na odhad bytu.

Můj vlastní „recept“ aneb z jakých zdrojů čerpám

Odhadů jsem provedl už více jak 1 000, takže s nimi mám obrovské zkušenosti. Postupem času jsem si vytvořil unikátní „odhadové know-how“, které mi dává jistotu, že poskytuji kvalitní službu (i když je zdarma).

Zakládám si na pečlivosti a přístupu, kterému se nevyrovná žádná internetová kalkulačka. Při výkonu své profese dennodenně vnímám a vidím věci, co se do nějakého počítačového algoritmu nedají promítnout.

Ačkoliv je každý odhad jiný (stejně jako každý realitní případ), přeci jen mám osvědčené „stálice“, které vždy využiji. Při určování ceny tak „sahám“ do:

  • Vlastních zkušeností a znalostí – kromě nezbytné teorie znám také praxi. Prodal jsem už přes 250 bytů a vím, co se děje na pražském realitním trhu.
  • Specializovaných databází – velkým pomocníkem a osvědčeným zdrojem dat mi jsou také interní a makléřské databáze sítě RE/MAX. Občas odhad konzultuji i se svými kolegy.
  • Cenových map – abych měl přehled o tom, za kolik se skutečně prodávají byty v dané lokalitě, využívám cenové mapy s údaji z katastru nemovitostí.

Tato účinná kombinace doplněná o vámi dodané údaje zaručuje, že ode mě obdržíte profesionální odhad nemovitosti, se kterým odstartujete prodej bytu bez komplikací. I tak ale nezapomínejte, že nejlepší výsledek si žádá perfektní postup od začátku až do koncePřečtěte si, jak by to mělo vypadat krok za krokem.

A jestli vás zajímají názory na odhad nemovitosti online, podívejte se na reference, které najdete v dolní části „odhadové“ podstránky. Chcete i vy znát vhodnou prodejní cenu svého bytu? Jste zvědaví, jaká je jeho tržní hodnota? Tak neváhejte, vyplňte formulář a brzy budete vědět, na čem jste. Možná budete hodně překvapení.

Chci nabídnout nemovitost na prodej

Rádi byste prodali vaši nemovitost rychle a za nejvyšší cenu? Stačí vyplnit nezávazný formulář, zabere vám to méně než minutu. Brzy se vám ozvu.

Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

Odhad ceny nemovitosti pořídíte i zdarma přes internet. V čem vám pomůže a jak probíhá?
5 (99.09%) 22 hodnocení

David Majer
David žije v Praze v Bubenči se svou ženou Lucií a syny Oliverem a Oskarem. Je realitní specialista v pražské realitní kanceláři RE/MAX Alfa a měsíčně prodá svým klientům 5-8 nemovitostí. Získal 1. místo a ocenění nejúspěšnější makléř RE/MAX Alfa roku 2018, celkově se umístil na 9. místě z 1.391 makléřů – v rámci všech makléřů RE/MAXu v celé ČR a stal se skokanem roku ČR 2017 napříč celým RE/MAXem v České republice. Je autorem e-booku 7 nejčastějších chyb, kterých se můžete dopustit při prodeji bytu v Praze. Radí lidem, jak výhodně prodat svůj byt a je vášnivým zastáncem férového jednání na realitním trhu. Provádí odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé nemovitostí zdarma a také odhady pro dědická řízení.

Plánujete prodej nemovitosti a chcete znát její cenu?

Váše nemovitost má možná větší hodnotu, než sami tušíte. Získejte zdarma přesnou analýzu a profesionálně určenou prodejní cenu vašeho bytu.